3646. Az európai- és a tengeri vidra (Enhydra lutris)
A vidrák Ausztrália és az Antarktisz kivételével az egész világon megtalálhatók. 12 fajuk van, mindegyikük a vizek – tengerek és édesvizek – lakója, bár legtöbbjük a szárazon is otthonos.
A vidrák Ausztrália és az Antarktisz kivételével az egész világon megtalálhatók. 12 fajuk van, mindegyikük a vizek – tengerek és édesvizek – lakója, bár legtöbbjük a szárazon is otthonos.
Mintha két gyerek játszana egy mondókára, úgy nyomják az aranyos kiscicák. Tappancsukat összeütik, így szórakoztatják magukat.
Lezárult a Természetvédelmi Világalap (WWF) idei megfigyelési programja a Magyarországon élő hódok lelőhelyeiről: úgy találták, hogy a hódcsaládok a Szigetközben érzik a legjobban magukat.
Mielőtt nyuszit veszünk kedvencnek, felmerül a kérdés, vajon milyet, hogyan és honnan tudunk beszerezni. Manapság törpenyulat a legtöbb állatkereskedésben lehet kapni, de beszerezhetjük tenyésztőtől is.
A tengerek élővilágát rengeteg titok övezi, sokszor partra sodródnak olyan bizarr külsejű lények, amelyeket a tudomány eddig nem ismert. Egyiptom környékén a XX. század közepén ismeretlen tetemet találtak a tengerparton, amely komoly fejtörést okozott a tudósoknak.
Az említett kutyus, mint a miniatür ebek családjának tagja, valószínűleg később érik, és mint minden ilyen kistermetű eb, igen ideges, félénk természetű. Érdemes gyakran vinni kutyák közé, és kb. 2-2,5 éves kora körül megpróbálni pároztatni először. Tapasztalt, igen jó időben lévő szukát kell neki választani és hozzá kell szoktatni, hogy engedje a gazdi segítségét a párzás folyamán. Ha ez az idegesség nem szűnik, lehetséges a párzás idejére enyhe nyugtatót adni neki, mely a feszültséget csökkenti. A neve NATUR CALM-oldat, kapható a legtöbb állatpatikában.
A homeopátiában nem a betegséget, azaz nem külön a bűzmirigygyulladást vagy a fülgyulladást, hanem a beteget kezeljük. Ez annyit jelent, hogy megvizsgáljuk a kutya betegségének esetleges kiváltó okait, a táplálkozását, tartását, a váladékok jellegét, a tüneteket módosító (enyhítő vagy súlyosbító) körülményeket, tudakozódunk korábbi betegségeiről is, miközben különösen figyelünk a szokatlan, feltűnő, egyedi tüneteire. A helyesen kiválasztott homeopátiás gyógyszer hatása könnyen ellenőrizhető: A valódi gyógyulás mindig belülről kifelé (azaz a létfontosságú szervek felől a periféria felé), felülről lefelé történik, úgy, hogy először a jelenlegi, majd a régebben fennálló panaszok tűnnek el, miközben a régebben jelentkezett, látszólag meggyógyult panaszok rövid időre, átmenetileg újra fel is léphetnek. Ez a szabály azt is jelenti, hogy előfordul, hogy betegünk szemmel láthatóan jobban érzi magát, annak ellenére, hogy tünetei még fennállnak.
Ennél a fajtánál még jó táp mellett is érdemes másfél éves koráig plusz kiegészítőt adni.
Az álvemhesség nem betegség, a kutyafaj háziasítása (domesztikációja) előtti életéből - amikor még falkában, vadon éltek -, maradt vissza ez az élettani jelenség. Hátterében hormonális tényezők állnak és azért alakult ez ki, hogy a falkarangsorban a domináns szuka kölykeit azok a szukák is tudják szoptatni, akik nem vemhesültek vagy be sem fedeződtek esetleg. A háziasítás után is megmaradt ez a tüzeléssel és petesejtleválással összefüggő jelenség, hormonálisan ugyanis nincs különbség a vemhes vagy a nem-vemhes szuka szervezetében végbemenő változások között. Az említett cseppek (Galastop oldat) kiváló készítmény, de előfordul, hogy még egy 4-6 napos kúrát kell csinálni, hogy megszünjenek a tünetek. Fontos ezenkívül a szuka vizének és táplálékának a felére csökkentése, a gyakori intenzív mozgatás, és nincs babusgatás, cirógatás, mert ez pszichés alapon serkenti a tejtermelést. Lehet borogatni is az emlőket.
Valószínűleg valamilyen dekorációs szerves anyagból (például szőlőtőke, illetve vasfa) ázhatott ki. Ajánlott a különböző fadekorokat néhány percig forralni, majd így behelyezni az akváriumba!