3646. Az európai- és a tengeri vidra (Enhydra lutris)
A vidrák Ausztrália és az Antarktisz kivételével az egész világon megtalálhatók. 12 fajuk van, mindegyikük a vizek – tengerek és édesvizek – lakója, bár legtöbbjük a szárazon is otthonos.
A vidrák Ausztrália és az Antarktisz kivételével az egész világon megtalálhatók. 12 fajuk van, mindegyikük a vizek – tengerek és édesvizek – lakója, bár legtöbbjük a szárazon is otthonos.
Mintha két gyerek játszana egy mondókára, úgy nyomják az aranyos kiscicák. Tappancsukat összeütik, így szórakoztatják magukat.
Lezárult a Természetvédelmi Világalap (WWF) idei megfigyelési programja a Magyarországon élő hódok lelőhelyeiről: úgy találták, hogy a hódcsaládok a Szigetközben érzik a legjobban magukat.
Mielőtt nyuszit veszünk kedvencnek, felmerül a kérdés, vajon milyet, hogyan és honnan tudunk beszerezni. Manapság törpenyulat a legtöbb állatkereskedésben lehet kapni, de beszerezhetjük tenyésztőtől is.
A tengerek élővilágát rengeteg titok övezi, sokszor partra sodródnak olyan bizarr külsejű lények, amelyeket a tudomány eddig nem ismert. Egyiptom környékén a XX. század közepén ismeretlen tetemet találtak a tengerparton, amely komoly fejtörést okozott a tudósoknak.
Sajnos nem tudok használható választ adni, talán valami dajkapókféle hímje lehet. Próbáljon infót szerezni pókokkal foglalkozó tenyésztőktől.
Kedves Gazdi! Pedig mindenképp meg kellene oldani, hogy egy állatorvos is megvizsgálja a kutyát. Próbáljanak meg ismerősöktől is érdeklődni, esetleg kérjenek halasztott vagy részletfizetési lehetőséget a rendelőben.
Igen, a nagyfokú vérvesztés sokkot okoz. Az érdaganat megrepedése nem valószínú az ijedtségtől. Ha kisfokú vérnyomás emelkedés ezt kiváltja, akkor az a daganat már egyébként is a kifakadás határán állt. Sajnos a hemangiómák többnyire már csak ekkor kerülnek diagnóztizálásra, mert míg fejlődnek, semmi problémát és fájdalmat nem okoznak. Sajnálom a kikskutyát.
Kedves Gazdi! Erről a témáról bővebben ebben a cikkünkben írtunk: Mikor lehet "utcára vinni" a kiskutyát? Egy kiskutya általában a 4. oltás után két héttel lesz teljesen védett a legfontosabb fertőző betegségekkel szemben, de ez függ az állatorvos által alkalmazott oltási sortól is (mindenképp őt kérdezze erről). Ez fontos időszak egy kiskutya számára - úgy szocializáció, mint szobatisztaság szempontjából - ezért ha megoldható, kizárólag olyan helyre vigye a kölyköt, ahol viszonylag kis kockázat mellett ismerkedhet a világgal (olyan területre, ahol biztosan nem találkozik idegen kutyákkal és azok ürülékével). Az úgynevezett kutyapelenka is jó szolgálatot tehet, hogy a lakásba egy bizonyos helyre ürítsen a kiskutya, bár az erről való átszoktatás valószínűleg további türelmet igényel majd.
Nem hiszem, hogy a féreghajtó okozta volna, annál inkább a táp. Próbáljanak rizses-főttcsirkemelles mixet adni nekik, plusz macskáknak való probiotikumot (pl. Diarsanyl, Probicol-H), ha nem javulna 1-2 napon belül, akkor mindenképpen mutassák meg állatorvosnak.