3646. Az európai- és a tengeri vidra (Enhydra lutris)
A vidrák Ausztrália és az Antarktisz kivételével az egész világon megtalálhatók. 12 fajuk van, mindegyikük a vizek – tengerek és édesvizek – lakója, bár legtöbbjük a szárazon is otthonos.
A vidrák Ausztrália és az Antarktisz kivételével az egész világon megtalálhatók. 12 fajuk van, mindegyikük a vizek – tengerek és édesvizek – lakója, bár legtöbbjük a szárazon is otthonos.
Mintha két gyerek játszana egy mondókára, úgy nyomják az aranyos kiscicák. Tappancsukat összeütik, így szórakoztatják magukat.
Lezárult a Természetvédelmi Világalap (WWF) idei megfigyelési programja a Magyarországon élő hódok lelőhelyeiről: úgy találták, hogy a hódcsaládok a Szigetközben érzik a legjobban magukat.
Mielőtt nyuszit veszünk kedvencnek, felmerül a kérdés, vajon milyet, hogyan és honnan tudunk beszerezni. Manapság törpenyulat a legtöbb állatkereskedésben lehet kapni, de beszerezhetjük tenyésztőtől is.
A tengerek élővilágát rengeteg titok övezi, sokszor partra sodródnak olyan bizarr külsejű lények, amelyeket a tudomány eddig nem ismert. Egyiptom környékén a XX. század közepén ismeretlen tetemet találtak a tengerparton, amely komoly fejtörést okozott a tudósoknak.
A kérdése alapján nem tudom kideríteni azt, hogy pontosan milyen csomók alakultak ki a degu farkán. Szőrcsomó? Vagy a bőrön és bőrben vannak a csomók? Ha nem egy "szőrcsombék" van degu farkán, állatorvosnak mutassa meg őt.
Szépészeti okokból tilos ilyen plasztikai műtétet végezni, de a törvény valahogy úgy szól, hogy kivéve, ha a fajtajelleg megköveteli... (nem szó szerint). A legtöbb tenyésztő (legalábbis akikkel én találkozom) már nem vágatja le állatai fülét/farkát. Egészségügyi okokból természetesen elvégezhető ilyen beavatkozás is!
A "piros folt" hogyan keletkezett és viszket-e, terjed-e a bőrfelületen? Az Elocom kenőcsös kezelési javaslat alapján azt gondolom, hogy az állatorvos inkább egy ekcémás vagy allergiás bőrbetegségre gondolt. Ha javulást észlel a kezelés hatására, folytatni kell. Ha nem javul és másutt is megjelenik hasonló elváltozás, vissza kell vinni a kutyát a dokihoz. Ilyenkor általában laborvizsgálatot is szoktak csinálni a bőrkaparékból és szőrszálakból. A kutyákat hozzá lehet szoktatni az autós utazásokhoz, sőt nagyon sok kutya imádja a kocsikázást. A lényeg az, hogy ne csak akkor utazzon autóval, amikor negatív élmények érik. Kirándulásokra és sétákra is lehet vinni őt kocsival és kellemes élményeket szerezni az utazással.
Igen, akkor is foganhat a szuka, ha nem ragadnak össze. A mesterséges termékenyítés azonban a legbiztosabb.
Átlagosan 21 napig tart egy tüzelés a szukáknál. Nincs fajtabeli lényeges eltérés. Javaslom a tüzelőbugyi beszerzését.