3646. Az európai- és a tengeri vidra (Enhydra lutris)
A vidrák Ausztrália és az Antarktisz kivételével az egész világon megtalálhatók. 12 fajuk van, mindegyikük a vizek – tengerek és édesvizek – lakója, bár legtöbbjük a szárazon is otthonos.
A vidrák Ausztrália és az Antarktisz kivételével az egész világon megtalálhatók. 12 fajuk van, mindegyikük a vizek – tengerek és édesvizek – lakója, bár legtöbbjük a szárazon is otthonos.
Mintha két gyerek játszana egy mondókára, úgy nyomják az aranyos kiscicák. Tappancsukat összeütik, így szórakoztatják magukat.
Lezárult a Természetvédelmi Világalap (WWF) idei megfigyelési programja a Magyarországon élő hódok lelőhelyeiről: úgy találták, hogy a hódcsaládok a Szigetközben érzik a legjobban magukat.
Mielőtt nyuszit veszünk kedvencnek, felmerül a kérdés, vajon milyet, hogyan és honnan tudunk beszerezni. Manapság törpenyulat a legtöbb állatkereskedésben lehet kapni, de beszerezhetjük tenyésztőtől is.
A tengerek élővilágát rengeteg titok övezi, sokszor partra sodródnak olyan bizarr külsejű lények, amelyeket a tudomány eddig nem ismert. Egyiptom környékén a XX. század közepén ismeretlen tetemet találtak a tengerparton, amely komoly fejtörést okozott a tudósoknak.
Mindenképp ivartalanítsd! A viselkedési gondok nem teljesen biztos, hogy megoldódnak, de jó eséllyel valamennyire lenyugszik, a tüzelő szukák után pedig akkor már biztosan nem fog kajtatni. Ajánljuk az ivartalanitas.hu weboldalt, ahol minden tévhitet eloszlatnak a szerzők!
Ezt vizsgálat nélkül lehetetlenség megmondani.
Én is arra gondolok, hogy a kevés mozgás, meleg, elhízás miatt befülledt.
Egyrészt felejtse el azt, amit a tenyésztő mondott, másrészt keressen fel egy állatorvost, akiben megbízik, és vele beszélje meg a kutya etetésének részleteit, harmadrész vásárolja meg Dr. Fodor Kinga "Mit egyen a kutyám" című nem régiben megjelent szakkönyvét (bármelyik könyvesboltban kapható), amiből sok hasznos ismeretet szerezhet erről a kérdésről.