3646. Az európai- és a tengeri vidra (Enhydra lutris)
A vidrák Ausztrália és az Antarktisz kivételével az egész világon megtalálhatók. 12 fajuk van, mindegyikük a vizek – tengerek és édesvizek – lakója, bár legtöbbjük a szárazon is otthonos.
A vidrák Ausztrália és az Antarktisz kivételével az egész világon megtalálhatók. 12 fajuk van, mindegyikük a vizek – tengerek és édesvizek – lakója, bár legtöbbjük a szárazon is otthonos.
Mintha két gyerek játszana egy mondókára, úgy nyomják az aranyos kiscicák. Tappancsukat összeütik, így szórakoztatják magukat.
Lezárult a Természetvédelmi Világalap (WWF) idei megfigyelési programja a Magyarországon élő hódok lelőhelyeiről: úgy találták, hogy a hódcsaládok a Szigetközben érzik a legjobban magukat.
Mielőtt nyuszit veszünk kedvencnek, felmerül a kérdés, vajon milyet, hogyan és honnan tudunk beszerezni. Manapság törpenyulat a legtöbb állatkereskedésben lehet kapni, de beszerezhetjük tenyésztőtől is.
A tengerek élővilágát rengeteg titok övezi, sokszor partra sodródnak olyan bizarr külsejű lények, amelyeket a tudomány eddig nem ismert. Egyiptom környékén a XX. század közepén ismeretlen tetemet találtak a tengerparton, amely komoly fejtörést okozott a tudósoknak.
Az elmondottak alapján sajnos még kevés az információ egy diagnózis, vagy akár csak egy differenciál diagnózis felállításához (túl sok betegség kezdődhet az említett tünetekkel: étvágytalanság, bágyadtság). Mindenképp vigye a kutyust állatorvoshoz, hogy időben segíthessen!
Akár gyulladásos, akár daganatos háttér elképzelhető. Nem kizárt a véralvadási zavar sem. Egy RTG vizsgálatra és / vagy endoszkópos vizsgálatra szükség lehet az ok kiderítésére, valamint a véralvadás vizsgálata is hasznos lehet. Javaslom keresse fel állatorvosát, hogy mihamarabb kiderüljön, mi okozza a véres váladékozást.
Miután a tüsszögés már 2 hete tart, a legjobb, ha felkeresik az állatorvosukat, mert a krónikussá váló betegségek kezelése házilagos módon nem igazán vezet eredményre, ráadásul minél később kap az állat megfelelő kezelést, annál kisebb a végleges és teljes gyógyulás esélye.
Lehet, hogy a tavasz közeledtével a szaporodási ciklushoz köthető a viselkedés. Ilyenkor az öklendezéssel, úgynevezett begytej is "érkezik", amit az egyedül tartott madárkák látványosan elkenegetnek a kalitban lévő tükrön. Természetesen lehet a tünet betegség jele is, például begyhuruté. Ez esetben állatorvos fogja antibiotikummal kezelni.
Valószínűleg vitaminhiánya van, amit a nem megfelelő táplálás okozhat. Célszerű lenne prémium minőségi kutyatáppal etetni, amely tartalmazza minden életkorban a megfelelő ásványi anyag szükségletet. Ha ez nem megoldható, akkor adjon neki kalcium és multivitamin tablettát táplálékkiegészítőként. Azonban célszerű lenne állatorvosnak is megmutatni, mert pontos diagnózist látatlanban nem tudok felállítani, ezért javaslatom is csak egy alternatíva.