3646. Az európai- és a tengeri vidra (Enhydra lutris)
A vidrák Ausztrália és az Antarktisz kivételével az egész világon megtalálhatók. 12 fajuk van, mindegyikük a vizek – tengerek és édesvizek – lakója, bár legtöbbjük a szárazon is otthonos.
A vidrák Ausztrália és az Antarktisz kivételével az egész világon megtalálhatók. 12 fajuk van, mindegyikük a vizek – tengerek és édesvizek – lakója, bár legtöbbjük a szárazon is otthonos.
Mintha két gyerek játszana egy mondókára, úgy nyomják az aranyos kiscicák. Tappancsukat összeütik, így szórakoztatják magukat.
Lezárult a Természetvédelmi Világalap (WWF) idei megfigyelési programja a Magyarországon élő hódok lelőhelyeiről: úgy találták, hogy a hódcsaládok a Szigetközben érzik a legjobban magukat.
Mielőtt nyuszit veszünk kedvencnek, felmerül a kérdés, vajon milyet, hogyan és honnan tudunk beszerezni. Manapság törpenyulat a legtöbb állatkereskedésben lehet kapni, de beszerezhetjük tenyésztőtől is.
A tengerek élővilágát rengeteg titok övezi, sokszor partra sodródnak olyan bizarr külsejű lények, amelyeket a tudomány eddig nem ismert. Egyiptom környékén a XX. század közepén ismeretlen tetemet találtak a tengerparton, amely komoly fejtörést okozott a tudósoknak.
Kedves Gazdi! Végeztessen egy mindenre kiterjedő vizsgálatot, hogy a probléma okát megleljék.
Kedves Érdeklődő! Az ivarérett madarak esetén legegyszerűbb az un. "ausztrál szárnysáv" vizsgálata. Vagyis a tojók szárnyának fonákoldalán egy, vagy több szabályos sorban láthatók sárgás színű (albínó madarak esetén halvány kávészínű) pettyek, amik a hímeknél hiányoznak. Támpont lehet még a viselkedés( a hímek sokkal többet fütyülnek, lábtartásuk általában zárt, állásuk "délcegebb"), színezetbeli különbség (a hímekre nem jellemzők a sárga evező és farok vezértollak, a harántsávos mintázat).
A féreghajtó hosszabb idő alatt fejti ki hatását (pár hét). Így a férgek is még jó pár hétig (2-4) is ürülhetnek. Sajnos ha a terület fertőzött, a nyuszi nagy valószínűséggel megint férges lesz. Nem tudom esetleg a férgek meg lettek vizsgálva? Ha ez nem történt meg, hasznos lehet.
Ez a BUTASÁG szájhagyomány útján terjed és semmi alapja nincs. Talán ezzel akarták egykor megmagyarázni, ha a "tanítások" ellenére sem "beszélt" a hullámospapagáj. Emberi szavak, füttyök elsajátítására leginkább a szelíd, fiatal hím egyedek alkalmasak. Párban tartva szinte semmi esélye nincs, hogy beszéljen a madárka.
Szerintem fiatalok még az elengedéshez. Bár két héttel a kikelés után már kirepülnének, a szülők még sokáig tanítják őket repülni, táplálékot szerezni. A beteg madárka ivóvizébe vitaminok kellenének, illetve pár napig cseppnyi antibiotikum(felírásához érdemes lenne állatorvost felkeresni). A képen látható madárkák számomra inkább sármányfélének tünnek (de, persze), de táplálásuk (lisztkukac, legyek, apró rovarok, csipetnyi túró) megegyezik a rozsdafarkú fiókákéval.