3646. Az európai- és a tengeri vidra (Enhydra lutris)
A vidrák Ausztrália és az Antarktisz kivételével az egész világon megtalálhatók. 12 fajuk van, mindegyikük a vizek – tengerek és édesvizek – lakója, bár legtöbbjük a szárazon is otthonos.
A vidrák Ausztrália és az Antarktisz kivételével az egész világon megtalálhatók. 12 fajuk van, mindegyikük a vizek – tengerek és édesvizek – lakója, bár legtöbbjük a szárazon is otthonos.
Mintha két gyerek játszana egy mondókára, úgy nyomják az aranyos kiscicák. Tappancsukat összeütik, így szórakoztatják magukat.
Lezárult a Természetvédelmi Világalap (WWF) idei megfigyelési programja a Magyarországon élő hódok lelőhelyeiről: úgy találták, hogy a hódcsaládok a Szigetközben érzik a legjobban magukat.
Mielőtt nyuszit veszünk kedvencnek, felmerül a kérdés, vajon milyet, hogyan és honnan tudunk beszerezni. Manapság törpenyulat a legtöbb állatkereskedésben lehet kapni, de beszerezhetjük tenyésztőtől is.
A tengerek élővilágát rengeteg titok övezi, sokszor partra sodródnak olyan bizarr külsejű lények, amelyeket a tudomány eddig nem ismert. Egyiptom környékén a XX. század közepén ismeretlen tetemet találtak a tengerparton, amely komoly fejtörést okozott a tudósoknak.
A prognosi felállításához laborvizsgálatra van szükség:, máj, vese állatota, csontvelő állapota. Általában azonban meg lehet menteni a kutyusokat megfelelő kezeléssel.
Hatékonyan irtható a tolltetű és az atka Neostomosan permetezéssel, melyet egy-két héten belül ismételni kell, majd a fészkeket piretrin tartalmú porral kellene beszórni.
Kedves asdf, ajánljuk szíves figyelmedbe a következő cikkünket:
A legjobb tudomásom szerint nem mérgező teknősökre ez a növény és nyugodtan napozhat ott a teknős. Ennek ellenére, ha biztosra akar menni, érdemes egy hozzáértő botanikus véleményét megkérdezni, hogy tartalmaz-e valamilyen mérgező anyagot az Aloe aristata.
A macska kölyköknek 3 hetes korukra már ki kell, hogy nyíljon a szemük. Így már csak emiatt is érdemes lenne felkeresni egy állatorvost, és akkor együtt megmutatni a két problémát.