3661. Pitypang túra az Anna-hegyre
Elő veled póráz, bakancs! Egyelőre az idő is nekünk kedvez, úgyhogy jövő héten, azaz 2011-09-11-én, vasárnap megint nekivágunk a hegyeknek.
Elő veled póráz, bakancs! Egyelőre az idő is nekünk kedvez, úgyhogy jövő héten, azaz 2011-09-11-én, vasárnap megint nekivágunk a hegyeknek.
Három új denevérfajt, köztük egy "ördögi kinézetű" csövesorrú bőregért fedezett fel egy magyarokhttp://www.haziallat.hu/admin/cikk/mentesat is magába foglaló nemzetközi kutatócsoport Délkelet-Ázsiában
Az elektromos angolna az egyik legveszélyesebb hal a világon. Ez az ártalmatlannak látszó állat olyan hatalmas elektromos feszültséget hoz létre a szervezetében, hogy ha valaki megérinti, az akár halálos áramütést is szenvedhet.
A békagyíkok a varangyok ra emlékeztetnek. Szokatlanul széles, tompa a fejük, kerekded a törzsük és rövid a farkuk. Más békaszerű vonásaik is vannak. Ugyanúgy felfújják magukat, ha háborgatják őket, mint a varangyos békák, táplálékukat pedig villámgyorsan kiölthető nyelvükkel szerzik.
A kérgesteknős az összes tengeri teknős közül a legritkább és legtermetesebb faj. Az óceánok vándora, s minthogy mindig a tengerben tartózkodik -, szokásairól csak keveset tudunk. Olyankor azonban alaposan megfigyelhetik a kutatók, amikor kimászik a partra tojást rakni.
A petefészek felelős az ösztrogén termelésért, hiszen az ösztrogén magyar neve: tüszőhormon, tehát a petefészek tüszői termelik. Így értelemszerűen a petefészek-eltávolítás elegendő, nem fog többé bagzani a cicus.
Az, hogy később kelt ki, még normálisnak tekinthető. Ennek a pár napnak megfelelő "lemaradás" is normális jelenség. Ha ennél nagyobb mértékű a lemaradás (a tollak, testméret, stb. fejlődésében), akkor lehet, hogy valamiféle veleszületett betegség okozza a problémát. Ez kelésgyenge madaraknál (később kel, mert gyenge és ezért nem tudja feltörni a tojáshéjat, éppen ezért nem is szoktak segíteni rajtuk) gyakori és ez fordítva is igaz! Meg lehet próbálni több táplálékhoz juttatni, vagyis mesterségesen táplálni (például lágyeleséggel), eleségébe vitaminokat keverni, és így talán utoléri testvéreit a fejlődésben. A hím csipkedése normális jelenség (feltéve, ha nem véresre csipkedi a kicsiket). A frissen fejlődő tollakról szedegeti a száraz "tokanyagot".
Igen, meg lehet fürdetni, de csak zuhanyozva, tehát a hüvelyébe víz ne kerüljön.
A leírtak alapján elég rossz állapotban lehet szegény. Elképzelhető, hogy tojását nem tudja lerakni (tojásretenció), de bármi más betegség is okozhatja a letargiáját. Szerintem mindenképpen állatorvosi vizsgálatra és segítségre lenne szükség (visszamaradt tojás eltávolítása, kalciumhiány kezelése, stb.).
Pontos diagnózist csak az elhullott nyulak kórboncolása alapján lehetne adni.