3661. Pitypang túra az Anna-hegyre
Elő veled póráz, bakancs! Egyelőre az idő is nekünk kedvez, úgyhogy jövő héten, azaz 2011-09-11-én, vasárnap megint nekivágunk a hegyeknek.
Elő veled póráz, bakancs! Egyelőre az idő is nekünk kedvez, úgyhogy jövő héten, azaz 2011-09-11-én, vasárnap megint nekivágunk a hegyeknek.
Három új denevérfajt, köztük egy "ördögi kinézetű" csövesorrú bőregért fedezett fel egy magyarokhttp://www.haziallat.hu/admin/cikk/mentesat is magába foglaló nemzetközi kutatócsoport Délkelet-Ázsiában
Az elektromos angolna az egyik legveszélyesebb hal a világon. Ez az ártalmatlannak látszó állat olyan hatalmas elektromos feszültséget hoz létre a szervezetében, hogy ha valaki megérinti, az akár halálos áramütést is szenvedhet.
A békagyíkok a varangyok ra emlékeztetnek. Szokatlanul széles, tompa a fejük, kerekded a törzsük és rövid a farkuk. Más békaszerű vonásaik is vannak. Ugyanúgy felfújják magukat, ha háborgatják őket, mint a varangyos békák, táplálékukat pedig villámgyorsan kiölthető nyelvükkel szerzik.
A kérgesteknős az összes tengeri teknős közül a legritkább és legtermetesebb faj. Az óceánok vándora, s minthogy mindig a tengerben tartózkodik -, szokásairól csak keveset tudunk. Olyankor azonban alaposan megfigyelhetik a kutatók, amikor kimászik a partra tojást rakni.
Kedves Gadi! A kutyának valószínűleg bolhaekcémája van! Ilyenkor az állat a bolha nyálára allergiás, ezt csak bolhairtással már nem lehet megszüntetni, hanem gyulladáscsökkentők, antiallergikumok is kellenek.
Nagyon édes nyuszi.:) Szerintem Ausztria nincs messze, oda még karantén sem kell- tengeren túlra már nehezebb lenne. Útlevél úgy tudom, csak kutyáknak kell, nyusziknak ilyen nincs. Azért egy alapos orvosi ellenőrzés legyen előtte és a doktortól kérjetek papírt, hogy szállítható és persze, hogy oltva van. Ennyi elég.:) Aztán az új helyen, majd írj, mert jobban oda kell figyelni a nyuszira, hogy gyorsan megszokja az új helyét.:)
Kedves Érdeklődő! Vigye el állatorvoshoz! Sajnos házilag ilyen problémával nem sokat lehet tenni, sok oka lehet, amiért ez történik. Lehet, hogy "csak" megfázott, de lehet daganat. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Nem túl szerencsés, hogy testvérek között történt a párzás. Az ilyen beltenyésztés következtében sajnos nagyobb eséllyel születhetnek fejlődési rendellenességgel a kölykök, terhelt idegrendszerrel. Egyáltalán nem biztos, hogy ezek a negatív tulajdonságok megjelennének az alomban, de az esély sokkal nagyobb erre. Én nem javasolnám, hogy megtartsák a vemhességet, mivel 7 hónaposan még nagyon fiatal szuka! Probléma adódhat a fialásnál is! A kutya mielőbbi ivartalanítását javaslom!
A levágott, megpörkölődött bajusz szőrök néhány hónap alatt megnőnek, nincs velük semmi teendő DE ha a cicájánál egyensúlyzavart észlel, függetlenül attól, hogy kismértékű vagy erőteljes-e az egyensúlyzavar, minél hamarabb vigye el egy kisállatokkal is foglalkozó állatorvoshoz. Az egyensúlyzavar ugyanis mindig valamilyen idegrendszeri eredetű betegség és/vagy a közép- és a belsőfül betegségeinek a tüneteként jelentkezik az állaton, ezt csakis állatorvos tudja vizsgálatok alapján diagnosztizálni és gyógykezelni. Ha arra gondolt a kedves gazdi, hogy a bajuszszőr hiánya okozná ezt a tünetet, meg kell cáfoljam. Nem okoz semmilyen egyensúlyzavart a bajuszszőr részleges vagy teljes hiánya.