3661. Pitypang túra az Anna-hegyre
Elő veled póráz, bakancs! Egyelőre az idő is nekünk kedvez, úgyhogy jövő héten, azaz 2011-09-11-én, vasárnap megint nekivágunk a hegyeknek.
Elő veled póráz, bakancs! Egyelőre az idő is nekünk kedvez, úgyhogy jövő héten, azaz 2011-09-11-én, vasárnap megint nekivágunk a hegyeknek.
Három új denevérfajt, köztük egy "ördögi kinézetű" csövesorrú bőregért fedezett fel egy magyarokhttp://www.haziallat.hu/admin/cikk/mentesat is magába foglaló nemzetközi kutatócsoport Délkelet-Ázsiában
Az elektromos angolna az egyik legveszélyesebb hal a világon. Ez az ártalmatlannak látszó állat olyan hatalmas elektromos feszültséget hoz létre a szervezetében, hogy ha valaki megérinti, az akár halálos áramütést is szenvedhet.
A békagyíkok a varangyok ra emlékeztetnek. Szokatlanul széles, tompa a fejük, kerekded a törzsük és rövid a farkuk. Más békaszerű vonásaik is vannak. Ugyanúgy felfújják magukat, ha háborgatják őket, mint a varangyos békák, táplálékukat pedig villámgyorsan kiölthető nyelvükkel szerzik.
A kérgesteknős az összes tengeri teknős közül a legritkább és legtermetesebb faj. Az óceánok vándora, s minthogy mindig a tengerben tartózkodik -, szokásairól csak keveset tudunk. Olyankor azonban alaposan megfigyelhetik a kutatók, amikor kimászik a partra tojást rakni.
Mind a Royal Canin, mind a Eukanuba a prémium tápok legfelső kategóriájához tartoznak, velük azonos kategóriájúak még a Hill´s által gyártott, tenyésztői és különleges táplálkozási igényeket kielégítő száraztápok és konzervek. Az, hogy ezek közül a tápok közül melyik a legjobb, nehéz megítélni. Bizonyos tulajdonságaiban az egyik vagy a másik a jobb, de összességében véleményem szerint azonos minőségűek.
Hasmenés nagyon sok mindentől lehet (táplálkozás, baktériumos vagy egyéb fertőző betegség...) és ettől függ, hogy a kicsikre veszélyes-e a dolog. Ezért, ha nem szűnik a probléma, akkor el kellene vinni állatorvoshoz.
Ha egyáltalán nem terheli, a hátsó végtagot, akkor valószínűleg komolyabb a probléma. Törés vagy ízületi ficam is lehet a háttérben. Mindenképpen el kellene mielőbb vinni a kis gekkót hozzáértő állatorvoshoz, aki alapos fizikális vizsgálat és röntgen kiegészítő vizsgálat után pontos diagnózist tud mondani.
Első "hallásra" allergiás eredetű bőrgyulladásnak tűnik a dolog. Ez valószínűsíthető az augusztus-szeptemberi időszak miatt is. Persze más (gomba, baktériumos fertőzés, stb.) is okozhat ilyen tüneteket, ezért célszerű lenne elvinni állatorvoshoz, mert kezelés nélkül nehezen fog csökkenni a viszketegség és a bőrbetegség.
Meg lehetne próbálni egy másik, éppen szoptató anyamacskát keresni dajkának. A táplálás függ attól is, hogy milyen korúak a kicsik. Tény, hogy a cicatejpor lenne a legjobb, de meg lehetne próbálni a sokat emlegetett "feles tejjel" is, illetve ha megfelelő korúak, akkor szilárd táplálékot is lehet már eléjük rakni.