3661. Pitypang túra az Anna-hegyre
Elő veled póráz, bakancs! Egyelőre az idő is nekünk kedvez, úgyhogy jövő héten, azaz 2011-09-11-én, vasárnap megint nekivágunk a hegyeknek.
Elő veled póráz, bakancs! Egyelőre az idő is nekünk kedvez, úgyhogy jövő héten, azaz 2011-09-11-én, vasárnap megint nekivágunk a hegyeknek.
Három új denevérfajt, köztük egy "ördögi kinézetű" csövesorrú bőregért fedezett fel egy magyarokhttp://www.haziallat.hu/admin/cikk/mentesat is magába foglaló nemzetközi kutatócsoport Délkelet-Ázsiában
Az elektromos angolna az egyik legveszélyesebb hal a világon. Ez az ártalmatlannak látszó állat olyan hatalmas elektromos feszültséget hoz létre a szervezetében, hogy ha valaki megérinti, az akár halálos áramütést is szenvedhet.
A békagyíkok a varangyok ra emlékeztetnek. Szokatlanul széles, tompa a fejük, kerekded a törzsük és rövid a farkuk. Más békaszerű vonásaik is vannak. Ugyanúgy felfújják magukat, ha háborgatják őket, mint a varangyos békák, táplálékukat pedig villámgyorsan kiölthető nyelvükkel szerzik.
A kérgesteknős az összes tengeri teknős közül a legritkább és legtermetesebb faj. Az óceánok vándora, s minthogy mindig a tengerben tartózkodik -, szokásairól csak keveset tudunk. Olyankor azonban alaposan megfigyelhetik a kutatók, amikor kimászik a partra tojást rakni.
A leírt tünetek alapján súlyos, fertőző légzőszervi megbetegedése lehet a hörcsögnek, ami sajnos nagyon gyakori és végzetes következménye is lehet. Remélem azóta sikerült állatorvost találni.
Mindenképpen érdemes fiatal degut venni társnak. Azt, hogy fiú vagy lány legyen, attól kell függővé tenni, hogy szeretnének-e utódokat. A lényeg, hogy fokozatosan kell őket összeszoktatni, eleinte figyelni kell rájuk, nem zaklatják vagy verik-e egymást. Ezért fontos a kellő méretű élettér és lehetőleg búvóhely is legyen! Ha ez adott, akár több degu is élhet együtt.
Igen ajánlatos kezelni, mert az elhúzódó álvemhesség emlőgyulladást és emlődaganatokat okozhat. A kezelésre legalkalmasabb a Galastop suspenzió AUV. Csak állatpatikában kapható vénykötels készítmény, kb. 6 napig kell testtömegnek megfelelően adagolni. A másik gyógyszer a Bromocriptin tbl (humán), de ettől gyakran hánynak. Ajánlatos ezenkívül a kutyát sokat mozgatni és egy kicsit visszavenni a víz- és az ételadagját.
Nem tudok sokat segíteni így levélben, hiszen úgy tűnik, komoly a helyzet. Remélem történt vérvizsgálat is, hiszen ha idősebb cicáról van szó, a hasmenés lehet valamilyen más alapbetegség tünete is. Nagyon fontos része a kezelésnek a diéta és a ún. intestinal dietás állatorvosi tápok adása (HILL´s, Eukanuba, Royal Canine). Ezek csak állatpatikákban és vényre kaphatóak. Kérje orvosától!
A száraz bőr mindössze csak egy helyi tünet. Az ok többnyire mélyen rejlik. Javaslom, hogy kutyájával keressen fel egy homeopata állatorvost, aki alapos kikérdezése és a kutya vizsgálata után megfelelő gyógymódot, gyógyszert fog javasolni. Címlistát a http://www.homeopata.hu oldalon talál. Kérem szíves visszajelzését, hogy sikerült-e a javaslatom szerint megoldani a problémát!