3661. Pitypang túra az Anna-hegyre
Elő veled póráz, bakancs! Egyelőre az idő is nekünk kedvez, úgyhogy jövő héten, azaz 2011-09-11-én, vasárnap megint nekivágunk a hegyeknek.
Elő veled póráz, bakancs! Egyelőre az idő is nekünk kedvez, úgyhogy jövő héten, azaz 2011-09-11-én, vasárnap megint nekivágunk a hegyeknek.
Három új denevérfajt, köztük egy "ördögi kinézetű" csövesorrú bőregért fedezett fel egy magyarokhttp://www.haziallat.hu/admin/cikk/mentesat is magába foglaló nemzetközi kutatócsoport Délkelet-Ázsiában
Az elektromos angolna az egyik legveszélyesebb hal a világon. Ez az ártalmatlannak látszó állat olyan hatalmas elektromos feszültséget hoz létre a szervezetében, hogy ha valaki megérinti, az akár halálos áramütést is szenvedhet.
A békagyíkok a varangyok ra emlékeztetnek. Szokatlanul széles, tompa a fejük, kerekded a törzsük és rövid a farkuk. Más békaszerű vonásaik is vannak. Ugyanúgy felfújják magukat, ha háborgatják őket, mint a varangyos békák, táplálékukat pedig villámgyorsan kiölthető nyelvükkel szerzik.
A kérgesteknős az összes tengeri teknős közül a legritkább és legtermetesebb faj. Az óceánok vándora, s minthogy mindig a tengerben tartózkodik -, szokásairól csak keveset tudunk. Olyankor azonban alaposan megfigyelhetik a kutatók, amikor kimászik a partra tojást rakni.
Nagyméretű röpdében a két faj tartható együtt. A fürjek általában a "takarítók" szerepét töltik be, míg a papagájok fent, addig a fürjek a talajon tartózkodnak.
Minden tápra ráírják azt, hogy milyen kortól javasolt az adagolásuk. Tehát ez alapján kell etetni a kiscicát!
A bepisilésről leszoktatni nem lehet sajnos, mert a sok ivás és pisilés a cukorbetegség velejárója! A vércukorszint beállítása elég nehéz feladat. Az állatorvos rendszeresen nézi a cica vércukrát és ez alapján állítja be az inzulinadagot. Emellé lehetne még cukorbeteg cicáknak való tápot is adni, ha elfogadja még ilyen korban a tápváltást.
A kecskeállományok egészségügyi ellátása egy nagyon nehéz, komplex és nagy szakértelmet igénylő dolog. Sajnos így levélben nem tudok kielégítő válaszokat adni, mindenképpen kell keresni egy kecskeállományok menedzseléséhez értő állatorvos kollégát és elkezdeni a közös munkát, ami hosszú időt és sok pénzt is igényel majd. (A kecskének rengeteg a fertőző és nem fertőző (tartás, helyes táplálással kapcsolatos) problémája, betegsége. Ráadásul több állat esetén már állományszinten kell gondolkodni!)
Igazából nem tudom, miért csinálja. Jó minőségű széna, nyuszitáp, rágóka és némi vitamin, valamint ásványianyag-kiegészítő csepp legyen neki és akkor biztos mindent megkap, amire szüksége van. Ja és most tavasszal feltétlenül be kell oltatni myxomatosis (szúnyog terjeszti!) ellen!