3661. Pitypang túra az Anna-hegyre
Elő veled póráz, bakancs! Egyelőre az idő is nekünk kedvez, úgyhogy jövő héten, azaz 2011-09-11-én, vasárnap megint nekivágunk a hegyeknek.
Elő veled póráz, bakancs! Egyelőre az idő is nekünk kedvez, úgyhogy jövő héten, azaz 2011-09-11-én, vasárnap megint nekivágunk a hegyeknek.
Három új denevérfajt, köztük egy "ördögi kinézetű" csövesorrú bőregért fedezett fel egy magyarokhttp://www.haziallat.hu/admin/cikk/mentesat is magába foglaló nemzetközi kutatócsoport Délkelet-Ázsiában
Az elektromos angolna az egyik legveszélyesebb hal a világon. Ez az ártalmatlannak látszó állat olyan hatalmas elektromos feszültséget hoz létre a szervezetében, hogy ha valaki megérinti, az akár halálos áramütést is szenvedhet.
A békagyíkok a varangyok ra emlékeztetnek. Szokatlanul széles, tompa a fejük, kerekded a törzsük és rövid a farkuk. Más békaszerű vonásaik is vannak. Ugyanúgy felfújják magukat, ha háborgatják őket, mint a varangyos békák, táplálékukat pedig villámgyorsan kiölthető nyelvükkel szerzik.
A kérgesteknős az összes tengeri teknős közül a legritkább és legtermetesebb faj. Az óceánok vándora, s minthogy mindig a tengerben tartózkodik -, szokásairól csak keveset tudunk. Olyankor azonban alaposan megfigyelhetik a kutatók, amikor kimászik a partra tojást rakni.
Nem tudom az ottani árakat,és azt sem,mi történt a kiskutyával. Valahogy oldja meg,hogy legyen pénze az állat gyógyíttatására. Ha ez nem megy, keresse valamelyik alapítvány segítségét. Egészséges állatot oltatni is illik,sőt kötelező. Ha nem telik ezekre a költségvetéséből,nem szabad állat tartására vállalkozni.
A faroktoll hiánya magában nem feltétlenül jelent teljes röpképtelenséget, inkább csak egyensúlyozási problémát, így lehet, hogy a madárnak a szárnya is sérült. A tollak egy-két hét alatt már akkorák lesznek, hogy röpülésben nem jelentenek gátat. Kalitkában csak akkor marad életben, ha megfelelő táplálékot kap, illetve azt el is fogyasztja. Lisztkukac, túró,gyümölcs alkalmas a rigók etetésére.
A hasmenést több tényező is okozhatja. Elsődleges lenne a kiscica parazitamentesítése és diétáztatása. Amennyiben ez sem hoz eredményt, állatorvosi vizsgálatot javasolok, továbbá laboratóriumi bélsárvizsgálatot. A "mellépiszkítás" várhatóan megszűnik, ha rendbe állt a cica emésztése. Dr. Zsömböly Miklós
Tévedés, hogy az epilepszia csak görcsrohamokkal járhat. Vannak olyan rohamtípusok, amelyben a kutya (és az ember is) egy megszokott cselekvéssort ismételget. Ilyen leggyakoribb a "légyelkapási szindróma". Ugyanakkor görcsrohamot sem midig epilepszia okoz. Okozhat kálciumhiány, orsóférgesség, mérgezések, vese- és májműködési zavar, sőt daganat is. Minél előbb forduljon állatorvoshoz, hogy kutyája kivizsgálását megkezdjék, mert később a szövődmények miatt már sokkal nehezebb lesz.
Gyakori és tulajdonképpen megválaszolhatatlan kérdés: vajon mennyi ideig fog élni a kedvenc állatom? Mint ahogy emberek esetében, állatoknál is megjósolhatatlan, melyik meddig fog élni. Túl sok bizonytalansági faktor van, ami ezt befolyásolja. Egyrészt van genetikai háttere, másrészt sok olyan tényező is, ami befolyással van az elméletileg elérhető legmagasabb életkorra. Nagyon sok függ az életkörülményektől (pl. táplálkozás, tartási körülmények). De nem elhanyagolható hatásúak a különböző betegségek (legyenek azok fertőző vagy nem fertőző eredetűek) is. Néha váratlan balesetek szólnak bele az élet folyamatába. Amit egy gazda megtehet kedvence életének meghosszabbításáért, az a szeretet és a gondoskodás. Utóbbiba beletartozik az egészséges tápláláson kívül a rendszeres állatorvosi felügyelet, a védőoltások és az egyéb preventív (megelőző) beavatkozások végrehajtása, az életkornak és egészségi állapotnak megfelelő esetleges kiegészítők adása. Fiatal ill. középkorú állatok esetében a félévenkénti felülvizsgálat akkor is javasolt, ha minden rendben lévőnek látszik. Gyakran csak a rutinos, szakavatott szem veszi észre azokat a jeleket (pl. fogászati, szájhigiéniai elváltozások, szőr- bőrelváltozások, keringési problémák, stb.), melyek a szervezet egyensúlyának megbillenésére, "diszharmóniára" utalnak. Idősebb korban legalább negyedévenként, aggkorban ennél gyakrabban is szükség lehet az állatorvosi vizsgálatra. Keverék macskáknál (Európai házimacska, vagy más néven Európai rövidszőrű) optimális feltételek mellett nem ritka a 18 éves kor, de már 23 éves egyeddel is találkoztunk. "Fajmacskák" esetében általában 16-18 éves korral számolhatunk, de itt is előfordulhatnak magasabb korú egyedek. Alapvetően az egészségi állapot a meghatározó, ezért azt tudom mondani, hogy megfelelő egészségi állapotban egy 19 éves macskának is lehet még néhány szép éve, de tudomásul kell venni, hogy a 19 éves macska már aggnak számít, azaz csodákat várni nem szabad. A megfelelő gondoskodás azonban vitathatatlanul az állat hosszabb életével jutalmazza meg a gondos gazdát. Remélem, még sok örömük lesz egymásban.