3661. Pitypang túra az Anna-hegyre
Elő veled póráz, bakancs! Egyelőre az idő is nekünk kedvez, úgyhogy jövő héten, azaz 2011-09-11-én, vasárnap megint nekivágunk a hegyeknek.
Elő veled póráz, bakancs! Egyelőre az idő is nekünk kedvez, úgyhogy jövő héten, azaz 2011-09-11-én, vasárnap megint nekivágunk a hegyeknek.
Három új denevérfajt, köztük egy "ördögi kinézetű" csövesorrú bőregért fedezett fel egy magyarokhttp://www.haziallat.hu/admin/cikk/mentesat is magába foglaló nemzetközi kutatócsoport Délkelet-Ázsiában
Az elektromos angolna az egyik legveszélyesebb hal a világon. Ez az ártalmatlannak látszó állat olyan hatalmas elektromos feszültséget hoz létre a szervezetében, hogy ha valaki megérinti, az akár halálos áramütést is szenvedhet.
A békagyíkok a varangyok ra emlékeztetnek. Szokatlanul széles, tompa a fejük, kerekded a törzsük és rövid a farkuk. Más békaszerű vonásaik is vannak. Ugyanúgy felfújják magukat, ha háborgatják őket, mint a varangyos békák, táplálékukat pedig villámgyorsan kiölthető nyelvükkel szerzik.
A kérgesteknős az összes tengeri teknős közül a legritkább és legtermetesebb faj. Az óceánok vándora, s minthogy mindig a tengerben tartózkodik -, szokásairól csak keveset tudunk. Olyankor azonban alaposan megfigyelhetik a kutatók, amikor kimászik a partra tojást rakni.
Igen, jól gondolja, Önnek igaza van. Összetételében eltér a kutya és a macskatáp, ami hosszú távon nem fog jót tenni a kutyáinak. Ennél még Ön sem lehet meggyőzőbb... Üdvözlettel. Dr Fekete Richard
Sokszor valóban nehéz bódítás nélkül pontos diagnózist alkotni, akár még kistestű kutyáknál is. Mielőtt műtét kerülne szóba, először pontos diagnózisra van szükség. Az esetek jelentős részében ehhez röntgenfelvétel készítése is inbdokolt lehet. Úgy tűnik, ha tovább akar lépni, kénytelen lesz kitenni a kutyát egy altatásnak, már a diagnosztika fázisában. Ha megvan a pontos diagnózis, akkor lehet műtétről vagy egyéb kezelésről beszélni. Ízületek területén nem tudok róla, hogy szóba jöhetne lézeres beavatkozás.
Nagyon fontos, hogy a gazdi legyen a falkavezér, és ne a kutya, Ajánljuk erről szóló cikksorozatunkat, melynek minden javasolt pontját be kell tartani, és a siker biztosra vehető!
Nem baj,ha nem eszik száraz tápot,ha a konzerv jó minőségű.Lehet próbálkozni nem zsíros és fűszeres házi koszttal is néha,hogy ne legyen túl egyoldalú a táplálkozása. Van egy-két prémium minőségű száraztáp.aminek kevés cica tud ellenállni. Érdeklődjön állatorvosnál felőlük.
Császárlazacokból kisebb csapatot (min. 8 egyed) legalább 3 hímmel ajánlott tartani, mert a hímek hajlamosak a csipkelődésre. Mérete miatt ez az akvárium inkább tenyésztésére, mint tartására lenne alkalmas, hosszabb távú tartásukhoz ennél nagyobb akvárium lenne ajánlott és bár a kérdésnek nem volt része: a botiák tartásához is kicsi ez az akvárium (amennyiben nem Otocinclus algázókról van szó, akkor közöttük is előfordulhatnak a jövőben problémák). Némileg újra kéne gondolni az akvárium társítását és/vagy nagyobb akvárium beszerzését! :)