3661. Pitypang túra az Anna-hegyre
Elő veled póráz, bakancs! Egyelőre az idő is nekünk kedvez, úgyhogy jövő héten, azaz 2011-09-11-én, vasárnap megint nekivágunk a hegyeknek.
Elő veled póráz, bakancs! Egyelőre az idő is nekünk kedvez, úgyhogy jövő héten, azaz 2011-09-11-én, vasárnap megint nekivágunk a hegyeknek.
Három új denevérfajt, köztük egy "ördögi kinézetű" csövesorrú bőregért fedezett fel egy magyarokhttp://www.haziallat.hu/admin/cikk/mentesat is magába foglaló nemzetközi kutatócsoport Délkelet-Ázsiában
Az elektromos angolna az egyik legveszélyesebb hal a világon. Ez az ártalmatlannak látszó állat olyan hatalmas elektromos feszültséget hoz létre a szervezetében, hogy ha valaki megérinti, az akár halálos áramütést is szenvedhet.
A békagyíkok a varangyok ra emlékeztetnek. Szokatlanul széles, tompa a fejük, kerekded a törzsük és rövid a farkuk. Más békaszerű vonásaik is vannak. Ugyanúgy felfújják magukat, ha háborgatják őket, mint a varangyos békák, táplálékukat pedig villámgyorsan kiölthető nyelvükkel szerzik.
A kérgesteknős az összes tengeri teknős közül a legritkább és legtermetesebb faj. Az óceánok vándora, s minthogy mindig a tengerben tartózkodik -, szokásairól csak keveset tudunk. Olyankor azonban alaposan megfigyelhetik a kutatók, amikor kimászik a partra tojást rakni.
Az előzmények alapján úgy tűnik, hogy a fül lekonyulása betegséggel, legyengüléssel kapcsolatos. Ezért azt javaslom, hogy keressék fel az állatorvosukat egy alapos vizsgálat céljából. Jó lenne azt is megkonzultálni a szakemberrel, hogy megfelelő-e az állat táplálása, nem igényel-e vitamin és ásványi anyag kiegészítést. Gyakran nem kideríthető, hogy a fülek konyulása milyen okra vezethető vissza. A fülvégek szőrzetének lenyírása, esetleg a fülek átmeneti felragasztása is segíthet, de lehet, hogy nem lesz tartós az eredmény. Ha kiállítási példányról van szó, akkor ez sajnos hiba. Ha azonban házi kedvencként tartják, akkor úgy gondolom, hogy konyult fülű állatot is lehet úgy szeretni, mint egy álló fülűt.
Az együtt töltött 4 hónapot követően a kutyát ismételten, - sokkal célirányosabban mint korábban !!! - nevelni, szoktatni kellett volna az egyedüllétre. A szeparációs félelem az alábbi módszerek együttes hatása révén kezelhető: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning
Ehetnek. Hozzá kell szoktatni, lehet hogy eleinte nem foglalkoznak vele vagy félnek tőle. Ha nem eszik meg, akkor kiugorhatnak. Először csipeszről vagy döglötten (de frissen) kell megpróbálni.
Pontosítsd kérdésed, mert nem értjük!
Csirkék mellé nem túl szerencsés választás egy vadászkutya. A kutyaiskola valószínűleg ezt nem fogja tudni megoldani, - nem is lehet a feladatuk és a céljuk. Csak a kerítés megerősítésével, a kutya szellemi és fizikai igényeinek maximális kielégítésével, a kutya táplálásának optimatizálásával és egy speciális "anti vadász" tréningsorozattal (klikker-tréning vagy M-F-O-J módszerrel: (Megszakítás – Figyelemfölkeltés – Orientálás – Jutalmazás)) lehet az esetet kezelni. Sajnos a már megtörtént, sikeres vadászélmény a kutyában rendkívül megerősíthette az ösztönös reakciósorozat beindulását.