3661. Pitypang túra az Anna-hegyre
Elő veled póráz, bakancs! Egyelőre az idő is nekünk kedvez, úgyhogy jövő héten, azaz 2011-09-11-én, vasárnap megint nekivágunk a hegyeknek.
Elő veled póráz, bakancs! Egyelőre az idő is nekünk kedvez, úgyhogy jövő héten, azaz 2011-09-11-én, vasárnap megint nekivágunk a hegyeknek.
Három új denevérfajt, köztük egy "ördögi kinézetű" csövesorrú bőregért fedezett fel egy magyarokhttp://www.haziallat.hu/admin/cikk/mentesat is magába foglaló nemzetközi kutatócsoport Délkelet-Ázsiában
Az elektromos angolna az egyik legveszélyesebb hal a világon. Ez az ártalmatlannak látszó állat olyan hatalmas elektromos feszültséget hoz létre a szervezetében, hogy ha valaki megérinti, az akár halálos áramütést is szenvedhet.
A békagyíkok a varangyok ra emlékeztetnek. Szokatlanul széles, tompa a fejük, kerekded a törzsük és rövid a farkuk. Más békaszerű vonásaik is vannak. Ugyanúgy felfújják magukat, ha háborgatják őket, mint a varangyos békák, táplálékukat pedig villámgyorsan kiölthető nyelvükkel szerzik.
A kérgesteknős az összes tengeri teknős közül a legritkább és legtermetesebb faj. Az óceánok vándora, s minthogy mindig a tengerben tartózkodik -, szokásairól csak keveset tudunk. Olyankor azonban alaposan megfigyelhetik a kutatók, amikor kimászik a partra tojást rakni.
Igen az anya egy nap egyszer, pár percig szoptatja a kölyköket. A nyúl teje nagyon tápláló. Mikor szemet nyitnak a kölykök 10-14 naposan már rágcsálnak de nagyon fontos az anyatej is. Valószínű befogadja állatkert vagy vadas park, ott biztosan kapna szakszerű ellátást is. Én sem hagytam volna magukra őket.
Néhány szempontot figyelembe véve elkerülhető, hogy a malacka fertőző betegséget szedjen össze. Ezek közül a leggyakoribb a gomba, ami a tengerimalac lakhelyének rendszeres takarításával kivédhető. Ezen kívül a különböző általában légúti megbetegedést okozó baktériumfertőzések lehetnek veszélyesek az emberre. Ez szintén megelőzhető, ha figyelünk rá, hogy a malacot ne érje huzat, és hogy állandó szobahőmérsékleten legyen. Végül még a szalmonella fertőzést kell megemlíteni, ami nagyon ritka, csak akkor lép fel, ha nem megfelelő minőségű, romlott élelmiszert kap az állat. Emellett, ha bármilyen egyéb betegség tünetét mutatja a malacka, minden vele való érintkezés után alaposan mossunk kezet! A fentiek alapján azt gondolom, hogy kevés figyelemmel minimális a tengerimalactól elkapható betegségek veszélye.
Üdvözlöm! A képről csak az derül ki, hogy ez egy teknős. Nagyon nehéz az azonosítása, mert semmi morfológiai bélyeget nem tudok felismerni. Tóth Péter teknősszakértő segítségével, arra a következtetésre jutottunk, hogy ez egy mocsári teknős (Emys orbicularis), de megtévesztő, hogy nem pöttyös a páncélja, ami ennél a fajnál szokásos, viszont nagyon hasonlít rá! Jobb minőségű fotókkal, több nézetből biztosan meg lehet állapítani, de ez így mocsári teknősnek tűnik! A mocsári teknős egyébként nálunk védett, mint minden hüllő és kétéltű faj! Az egyetlen hazai teknősfaj, eszmei értéke: 50.000 Ft.
Nem kell erőszakkal visszaszoktatni. Majd ha fázik, bemegy...
A fül melegsége teljesen normális, de lehetne láz jele is. Az utóbbi esetben azonban bágyadt, étvágytalan lenne a cica. Tehát szerintem sincs gond.