3681. Maci-liftet avattak Veresegyházán
Mentett gólyák, mosómedvék és farkasok társaságát élvezte a minap Tornóczky Anita, aki az Állatvédőrség szóvivőjeként a Veresegyházi Medvepark maci-liftjének avatóján több vadállatot is „megszelídített”.
Mentett gólyák, mosómedvék és farkasok társaságát élvezte a minap Tornóczky Anita, aki az Állatvédőrség szóvivőjeként a Veresegyházi Medvepark maci-liftjének avatóján több vadállatot is „megszelídített”.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) ciprusi partnerszervezetének (BirdLife Cyprus) becslése szerint a szigetországban közel 90 ezer madár esett orvvadászok áldozatául az idei vonulási szezonban.
Ebrendészeti hozzájárulás kivetésére adna lehetőséget az önkormányzatoknak a vidékfejlesztési miniszter által az Országgyűlésnek csütörtökön benyújtott új törvénymódosítás. Az új javaslat egyben tiltaná az élő állatok nyereményjátékon való ajándékozását, illetve pontosabban szabályozza a kutyák veszélyessé minősítését is.
A paraziták sok problémát okozhatnak a kutyának, és a gazdinak egyaránt. Mit tehetünk ellenük?
Mi az, amivel jót teszünk a nyuszinak, és mi az, amivel biztosan árthatunk neki?
Kedves Tibor! Igen ez tojás. Mivel egyedül van ezért terméketlen volt. Elő szokott fordulni, hogy tesznek tojást. Mivel etessük a vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta elegans)? Vitaminhiányos a teknős? Orvosi segítség szükséges!
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt problémára is természetesen léteznek ún. szelíd gyógymódok, mint amilyen pl. a homeopátia is. Azonban ezek mindegyike a holisztikus terápiák körébe tartozik, ami azt jelenti, hogy ilyen esetekben soha nem a tüneteket, a betegséget kezeljük, hanem mindig a beteget (a maga teljességében)! Tehát ún. „személyre szabott” terápiával, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Szívesen javasolnék Önnek egy-két olyan készítményt (ha ez így működne!), ami segíthetne kedvencén, - de, mint már fentebb leírtam -, ilyen esetekben természetes és hathatós gyógymód csak egyedi kezelés formájában képzelhető el. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu Endokardiózis: a degeneratív szívbillentyű betegség a kutyáknál
Tengerimalacoknál a szőrhullást nagyon sok minden okozhatja, így mindenképpen el kellene őt vinni egy egzotikus állatokhoz értő állatorvoshoz. Lehet atka vagy gomba, de mindkettőre más más szert kell alkalmazni. Atkafertőzés esetén szurit is szoktak adni, ezt nem tudod otthon beadni neki. Ha malacka nőstény és a hasán, oldalán kopaszodik az petefészek cisztát is jelenthet, ez esetben szintén állatorvos javasolt. A malacok fájdalmukban is szokták rágni a szőrüket, és akkor is ha nem elég rostdús a takarmányuk. Ha nem szénázik, nem eszik elég füvet, akkor rághatja a szőrét, ezek általában fogászati problémára utalnak. A társától semmiképp sem szabad elválasztani az szinte biztosan állaportromlást eredményez. Ha atka vagy gombásfertőzés a diagnózis akkor a társat is kezelni kell mivel ezek fertőző betegségek.
Sajnos ez egy nehéz helyzet, igazából jó megoldás azonban nincs erre! Ha a kutya agresszív és nem engedi meg, hogy megszúrják, ill. ezt más módon nem lehet(ne) kivitelezni, akkor kénytelenek lesznek előre bódítani, akár kockázatos ez, akár nem. Ennek alternatívája csak az, hogy elmarad a beavatkozás, és aztán a sebbel ellátatlanul bármi történhet. Állatok a rendelőben - a biztonságos műtéti altatás technikája Biztonságos-e az állatorvosi altatás?
A Vetri DMG egy immunerősítő, így bármilyen gyógyszerrel együtt adható. A napi mennyisége függ attól, hogy milyen állat, mennyi a súlya, milyen a kondicíója így ezt jobb, ha orovs állítja be.