3681. Maci-liftet avattak Veresegyházán
Mentett gólyák, mosómedvék és farkasok társaságát élvezte a minap Tornóczky Anita, aki az Állatvédőrség szóvivőjeként a Veresegyházi Medvepark maci-liftjének avatóján több vadállatot is „megszelídített”.
Mentett gólyák, mosómedvék és farkasok társaságát élvezte a minap Tornóczky Anita, aki az Állatvédőrség szóvivőjeként a Veresegyházi Medvepark maci-liftjének avatóján több vadállatot is „megszelídített”.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) ciprusi partnerszervezetének (BirdLife Cyprus) becslése szerint a szigetországban közel 90 ezer madár esett orvvadászok áldozatául az idei vonulási szezonban.
Ebrendészeti hozzájárulás kivetésére adna lehetőséget az önkormányzatoknak a vidékfejlesztési miniszter által az Országgyűlésnek csütörtökön benyújtott új törvénymódosítás. Az új javaslat egyben tiltaná az élő állatok nyereményjátékon való ajándékozását, illetve pontosabban szabályozza a kutyák veszélyessé minősítését is.
A paraziták sok problémát okozhatnak a kutyának, és a gazdinak egyaránt. Mit tehetünk ellenük?
Mi az, amivel jót teszünk a nyuszinak, és mi az, amivel biztosan árthatunk neki?
Ez a kutya kezdeti dominancia megnyilvánulása amelyet fokozhat a láncon tartás okozta stressz. A láncon tartott kutyák nevelésével nem foglalkozom mert az általam képviselt nevelési elmélet és gyakorlat csak a fajnak megfelelő tartási körülmények között tartott kutyákra vonatkozik. Az állatvédelmi jogszabályok határeseteinek vagy be nem tartásának problémája esetén nem várható el a kutyától, hogy ne fejezze ki valamilyen viselkedési formában tiltakozását.
Ilyen tünetek alapján sokféle lehetőség is szóba jöhet, mindenképpen állatorvoshoz kell vinni a kutyát! Enélkül semmi érdemlegeset nem lehet mondani.
A szivacsszűrő jó neki és fel lehet tölteni az akváriumát, Ha sűrű magas növényzet van benne a tetejére fel tud ülni pihenőzni. A szivárgást szilóval (pl. FBS) meg lehet szüntetni csak legyen a felület száraz és zsírtalan.
Kedves Győző! Igazán sajnálom ami a cicával történt. Sajnos korrekt választ a kérdéseire nem tudok adni. A halál okának megállapítására nem a találgatás, hanem a kórbonctani és esetleg kórszövettani vizsgálat adhatott (volna) választ.
Fontosnak tartanám, hogy röntgen-felvétellel lokalizáljuk a probléma forrását. Ettől függ ugyanis, hogy van-e további kezelési lehetőség, vagy mindent kiaknázott a Kolléga. Amennyiben túlsúlyos a kutyus, a fogyasztása elengedhetetlen.