3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Ha a cicájuk több állatorvos egybehangzó véleménye szerint olyan állapotban van, amivel már nem tudnak mit kezdeni, akkor valóban reális alternatíva az elaltatásáról dönteni, főleg akkor, ha a cica már "nem működik" cicához méltó módon. Ebben a kérdésben azonban Önöknek kell a végső döntést meghozni, amiben az állatorvosok csak támpontokat adhatnak.
Kedves Érdeklődő! Mindenek előtt vigye el állatorvoshoz, mert több dolog is állhat a kinövés mögött, aminek ellátása szakértelmet kíván. Ha módjában áll, vigye el állatorvoshoz! Üdvözlettel: Nitta
Kedves Gergő, az alábbi két cikkben minden választ megtalál: Állatútlevél: kitől, hogyan, mennyiért vegyük? Amikor a kutya repülőn utazik
Ez rendellenes mozgás egyértelműen. Feltétlen vigye állatorvoshoz a kismacskát!
A macskákra sajnos jóval kevesebb készítmény létezik, mint a kutyákra, de azért a felsoroltakon kívül akad még jónéhány, amit ki lehetne próbálni. Javaslom, keressen fel egy nagyobb állatpatikát, vagy egy jól felszerelt állatpatikával is rendelkező álatorvosi rendelőt, ahol bizonyára segítenek majd olyan készítményt találni, amit ki lehetne próbálni. Arra azonban senki nem fog garanciát vállalni, hogy a kipróbált szer fog-e használni. Próbálkozni viszont lehet és kell is.