3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Kedves gazdi! Miután a kullancsot kiszedtük (vagy kijött magától), kövessük figyelemmel az érintett testtájat 5-6 hétig. Bár a fertőzést nem könnyű észrevenni, a legalább 5 cm-esre megnövő, leginkább ovális alakú, kokárdaszerű bőrpír a csípés körül már gyanakvásra adhat okot. A Lyme-kór kórokozója az úgynevezett Borrelia burgdorferi baktérium, amely a bőrbe jutás után szaporodni kezd, majd elterjed a testben és célba veszi a vesét, májat, az agyat és az ízületeket, valamint bejut a gerinc-agy folyadékba. Nem írja, hogy beoltatta-e a kutyát kullancsok által terjesztett betegségek ellen... Sajnos ha nme távolítja el a kullancsot, akkor nagyobbb az esély, ha fertőzött volt a kullancs, hogy átmehetett a kutyába. Általában az első 24 órában nem fertőz, ezért kell kirándulások után átvizsgálni a kutyát és azonnal eltválítani a kullancsot.
Kedves Gazdi, előfordulhat, hogy álvemhesség, azt pedig kezelni szükséges.. Hogyan kezelhető az álvemhes kutya? Félrevezető ösztönök – álvemhesség Amerikai staffordshire terrierem másodszor lett a tüzelés után álvemhes...
Üdv, Nem valószínű, hogy ez betegségre utal, viszont nem szabad feladni a próbálkozást, és beletörődni abba, hogy nem eszi meg. Az ékszerteknősök helyes takarmányozása az EGYBEN (fagyasztott majd felolvasztott) kishal etetésével valósul meg ... így érdemes 1-2 napot esetleg koplaltatni a teknőst, kis darabokra vágni a halat és úgy adni neki.. előbb utóbb meg fogja enni.... -Éva
Kedves Gazdi! Sokféle oka lehet az Ön által leírt tüneteknek: Lehet allergia, tüdőgyulladás, akár még parazitás megbetegedés is okozhat ilyen jellegű tüneteket. Mindenképpen érdemes lenne kivizsgáltatni a cicát. Ha már tudjuk, hogy mi áll a háttérben, akkor lehet kiválasztani a számára megfelelő szer(eke)t. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Üdv! A hímek kisebbek (12-15 cm páncél) az első lábaikon hosszúak a körmök, a farkuk hosszú és vaskos a haspáncéljuk egyenes vagy homorú. A nőstények nagyobbak (kb 20-22 cm páncél) rövid a farkuk és domború a haspáncéljuk. Üdv BELO