3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
A szimmetrikus szőrritkulás lehet hormonális megbetegedés miatt is, de gyakran csak a túlzott tisztálkodás okozza a fokozott szőrkopást. Ennek megállapításához vizsgálatra lenne szükség. Ezen kívül feltétlen adagoljon a cicának rendszeresen szőroldó pasztát, mert a lenyelt szőr a gyomorban megülve hányást, a bélben továbbhaladva bélelzáródást okozhat.
Kedves gazdi! Ha a cicájánál egyensúlyzavart észlel, függetlenül attól, hogy kismértékű vagy erőteljes-e az egyensúlyzavar, minél hamarabb vigye el egy kisállatokkal is foglalkozó állatorvoshoz. Az egyensúlyzavar ugyanis mindig valamilyen idegrendszeri eredetű betegség és/vagy a közép- és a belsőfül betegségeinek a tüneteként jelentkezik az állaton, ezt csakis állatorvos tudja vizsgálatok alapján diagnosztizálni és gyógykezelni.
A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos
Kedves Gazdi! Ajánlom figyelmébe a www.4tappancs.hu honlapon keresztül elérhető "Félős és agresszív kutyák" ismeretterjesztő e-oktatást. - Sokkal korábban kellett volna szakemberhez fordulni ! - A leírtak alapján a félelmi tünetek és reakciók eléggé összetettek, egy helyszíni megfigyelés, adatfelvétel és a tartási körülmények ellenőrzését követően lehet érdemben tanácsokat adni, tréning lehetőségeket megbeszélni. (Kb. 4-6 tréningóra szükséges és kb. 6 hónap után jelentkeznek az első érdemleges változások.) - Bach-virágterápiával lehet enyhíteni a tüneteket, de ezzel valóban nem lehet teljeskörű változást elérni. (http://bolthely.hu/4tappancs/lista/47b7299ecd481_BACH-VIRAGSZER ) Ha érdekli a tréning, keressen:Üdvözlettel:Stefan Siman
Üdvözlöm. A teknősök takarmányozására alacsony foszfor, és cukor tartalmú, magas rosttartalmú növények megfelelőek, így a meggy sajnos minden szinten rossz a teknősnek. Át kellene alakítani az étrendjét leveles zöldekre. Ha pár napig nem eszik, nem kell megijedni nem esik baja... azzal is lehet próbálkozni, hogy apró darabokra szedik szét a meggyet és hozzá kevernek -egyre növekvő arányban leveles zöldeket... az alábbi linken olvashatnak bővebben a teknősök tartásáról: http://www.exopet.hu/allatgyogyaszati/centrum/20111123-europai-szarazfoldi-teknosok-tartasa Üdv:Éva