3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Kedves Gazdi! Dagasztás A nadrágod bánhatja, de a cicánál ez azt jelenti, hogy minden rendben van. Amikor a macskád az öledbe ugrik, hogy dagassza egy kicsit a lábadat, az azt jelenti, hogy nyugodt és biztonságban érzi magát. A dagasztást a cicák nagyon korán tanulják meg. A legtöbb cica még szoptatás alatt. Ujjnyalogatás Ha azt tapasztalod, a cicád rendszeresen nyalogatja az ujjadat, annak több lehetséges oka is lehet. Az első az, hogy szereti az izzadságod vagy a kézkrémed ízét. Egyes esetekbe a nyalogatás valamilyen vigasztaló magatartás: a szoptatással lehet kapcsolatba hozni. Ha a cicád túlzott mértékben nyalogatja az ujjadat és szorongást vélsz felfedezni nála, akkor legjobb, ha elviszed állatorvoshoz. Macska fárasztó szokásai >>
Szükség lenne legalább egy röntgenvizsgálatra a pontosabb diagnózishoz. Lehet, hogy a gerince fáj, de lehet, hogy valamelyik hátulsó végtagja.Lehet, hogy mégis érte valami trauma, ami külsőleg nem látszott. Sérülhetett a medencéje is.
Valószínűleg nem fertőző, bár nem ismerem pontosan a kórelőzményt. Ha megtetszett a cicus, én nem beszélném le róla, szerintem keresse fel a menhelyet, és kérdezze meg a kezelőorvosát. Ha ez nem lehetséges, akkor a végleges befogadás előtt vizsgáltassa meg szemészetben jártasabb kollegával, mert elképzelhető, hogy élethosszig tartó kezelésre szorul (szövődményes esetben).
Kedves Gazdi! Ezt sajnos nem lehet előre megmondani, de a legtöbb esetben nem gond az összeszoktatás. Természetesen a macska nagyon önfejű, és ahány cica, annyiféle a reakció. Igen, amíg a kutyus fiatal addig könnyebb az összeszoktatás. Természetesen létezik a kutya és a macska közötti barátság, nem ősellenségek. Ezt egy nemrég megjelent tanulmány is igazolja, melyben a kísérletek során a vizsgált kutyák és macskák nagy részénél (66%) kölcsönös barátságot tapasztaltak, míg agresszivitást csupán kevés esetben (8-9%). Az alábbi cikkek segítenek az összeszoktatásban: Kutya-macska kulisszatitkok >>Hogy jön ki a macska más állatokkal? >>A macska piszkálja a kutyát >>A kutya kergeti a macskát...
Kedves Kitti! feltételezem a cica nincs oltva, ivartalanítva és féregtelenítve... Minderre szükség lenne, így javaslom, hogy látogassa meg állatorvosát. Ugyanis látatlanban a szőrhullásra semmit sem lehet mondani, mivel a szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. tehát irány az állatorvos! Egy kis olvasnivaló az ivartalanításról >>