3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Kedves Gazdi! Ránézésre ún. Ringworm-nak tünik, amit bőrgombák okoznak. El kellene végezni a bőrkaparék mikroszkópos és baktérium-gombatenyésztéses vizsgálatát, utána jöhet az adequat kezelés. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Ez valószínűleg macskanátha, nem fogják otthon tudni kikezelni, elvesztheti a látását és rosszabb esetben bele is halhat a cica. Vigyék állatorvoshoz, antibiotikumos kezelésre van szüksége. Macskanátháról bővebben >> Mi az a macskanátha? >>
Kedves Kata! El tud vele rohanni az állatorvoshoz... http://www.bpallatorvos.hu/ugyelet.html
A helyes diagnózis felállítása érdekében azt javaslom, hogy forduljanak mihamarabb állatorvosukhoz. Amíg nem tudnak orvoshoz menni borogassák a cica lábát langyos kamilla teával minél többször.
Kedves Gazdi, erős a gyanúm, hogy ez fogkő és/vagy szájüregi tályog, és így erősen indokolt a cica állatrovohoz vitele. Általánosságban elmondható, hogy a következő tünetek jelentkezésénél érdemes egy állatorvosi vizsgálatra elvinni a cicát: Erős, barna fogkő, különösen, ha az állat nyála is sokat folyik. A nehézkes evés, a gyulladt, piros íny komoly fogászati betegségeket jelezhetnek. Szokatlanul édes vagy gyümölcsös lehelet utalhat cukorbetegségre, különösen, ha a cica nagyon sokat iszik, és túl sűrűn vizel. Olyan szájszag, ami vizeletre emlékeztet, valamilyen vesebetegségre utalhat. Szokatlanul rossz szájszag, ami mellett megfigyelhető hányás, étvágytalanság, és sárgás elszíneződés a szaruhártyán vagy az ínyen máj problémát jelezhet. Ha a cica sokat piszkálja a száját.A kezelés függ az állatorvos által felállított diagnózistól. Ha a fogkő a bűnös, akkor a cicának egy profi tisztításra van szüksége.Ha a kiváltó ok valamilyen betegség az állat beleiben, májában, veséiben vagy tüdejében akkor mindenféleképpen beszélj az állatorvossal, hogy mi szükséges a mihamarabbi gyógyuláshoz.