3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Kedves Gazdi! Cicája táplálásánál támaszkodjon a minőségi macskaeledelekre. Csak tápot adjon neki. Kerülje a tejet,tejtermékeket, tésztaféléket. A macska húsevő állat, ezekre nincs szüksége. Végeztessen egy alapos féreghajtást! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata.
A hím madara egyértelműen egy vadszínű hím nimfa. A tojó viszont nem véletlenül okozott fejtörést az ivarát beazonosítani szándékozóknak, ha a 2. képet látták. A faroktoll mintázata egyértelműen tojóra utal, miként az első képen látható fej és testszínezet is. Viszont, ha tovább fehéredik az arcfelület, úgy annak oka akár felborult hormonháztartás is lehet.
A légcső atka a gould amandináknál viszonylag sokszor előfordul, de a zeprapintyekre nem jellemző. Kevés az esélye, hogy a zebrákra átterjedt volna. Ha valóban fertőzöttek a szülők, úgy az a kicsikre is átterjed. A fertőzöttség mértékétől függ, hogy tünetmentesek, vagy a betegség letális. Megelőzésként, kezelésként Ivermectin spot on light készítménnyel lehetne becseppenteni a szülők tarkóbőrét. Ha nincs nyilvánvaló tünet, mint a nehéz, "kattogó" légzés, akkor a kezelést a fiókák kirepülése után javaslom használni, a fiókákon és a szülőkön egyaránt. Nem csak a légcsőatkák ellen, de egyéb atka, tetű és féregfertőzés, vagyis gyakorlatilag minden külső és belső élősködő ellen hatásos. A hasmenés oka lehet nagy mennyiségű lágyeleség, illetve annak összetétele, minősége. 5-6 fióka felneveléséhez is elegendő naponta egyetlen teáskanál tojásos lágyeleség, kiegészítve némi csíráztatott maggal, néhány lisztkukaccal. A tojást 25-30 percig érdemes főzni, mivel ennyi időnek kell eltelni 60Celcius fok feletti hőmérsékleten, hogy biztosak lehessünk benne, hogy az össze káros bacilus elpusztult. Ha a hasmenés 1-2 nap alatt nem szünik, akkor szükséges lehet antibiotikumos ivóvíz itatása.
Lehet az a baj, havonta fürdetik?
Mit mond az állatorvosa? Ultrahang? Vérvizsgálat?, fizikális vizsgálat? A túl sok vérzés nem normális dolog. Üdv.