3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
A leírtak alapján én a panosztitis nevű betegségre gyanakszom, ez jellemző ebben az életkorban és fajtában. Ennek a betegségnek a lényege a hosszú csöves csontokban jelentkező fájdalomérzet, ami látszólag vándorol, hol az egyik, hola másik lábon mutatkozik legjobban. De biztosat mondani csak alapos orthopédiai kivizsgálás (röntgenfelvételek a lábakról, csípőről) után lehetne. Megfelelő tudású és tapasztalatú orthopéd állatorvost a www.kisallatortopedia.hu oldalon találhatnak.
Kedves aggódó 17 éves gazdi! Ennek a kutyusnak mindenképpen és minél előbb állatorvosi vizsgálatra van szüksége! Biztosan van abban a gyermekotthonban olyan felnőtt, nevelő vagy tanár, aki szereti az állatokat és hajlandó ebben segíteni. Rajta, szóljon valakinek! E nélkül baj lesz, nem is kicsi.
A narancssárga pofafolt színintenzitása egyes vélekedések ellenére nem mérvadó a nimfák ivarának megállapításában. A tojók általában jóval kevesebbet fütyülnek, mint a hímek, de kivétel akadhat. Ha az arc tollazata is kifehéredett, akkor hím a madár, ha "mosott", szürkés maradt, akkor tojó(a vadalakú szín esetében). Az átvedlett nimfapapagájok esetén egyértelmű támpont a szárnyfonák tollainak pettyezettsége, az un. ausztrál sáv megléte, vagy hiánya(első esetben tojó, utóbbiban hím a madár). További segítséget csak akkor tudok adni, ha képet is csatolna.
Görény? Nyest? stb. zártabb baromfi udvart kell kialakítani. Dr. Puskás Gábor
Kedves Gazdi! Sajnos a parvo okozta bélgyulladásnak lehetnek szövődményei, amit csak hosszan tartó kezelésekkel lehet gyógyítani. A diéta mindenképpen segíti a gyógyulást, vannak kész igen jó minőségű gyári diétás tápok is. Meg kellene próbálni, hátha ezeket jobban megeszi és ezeknek sokkal megfelelőbb az összetétele is, mint a házi kosztnak. Szerintem jelezni kellene a lassú javulás tényét az állatorvosának is, hátha tud valami lehetőséget a gyorsabb felépülésre. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu