366. Macskabetegségek: gyomorrontás esetén mit tehetünk?
Mit tegyünk a beteg macskával, hogyan segíthetünk neki, ha gyomorrontása van?
Mit tegyünk a beteg macskával, hogyan segíthetünk neki, ha gyomorrontása van?
Sokan nem tudják, hogy mennyire egyszerű dolog, mert időről-időre ezen a területen is divathullámok söpörnek végig. A ló patáját is kezelni kell ugyanúgy, ahogy az ember a kezét is bekeni néha.
Az akció 2010.01.25-től 2010.03.14-ig tart. Legyél Te is Felelős Állattartó, hozd el az állatod!
Ez a kistermetű, ám igen tetszetős külsejű csótány, mind hobbiállatnak mind takarmányállatnak kitűnő. Elég bizarr!
2007. október 10-én megnyitotta kapuit a Market Central Ferihegy (MCF), hazánk első integrált kereskedelmi parkja, mely otthont ad az új Fressnapf áruháznak is. Háromrészes videóriportunkban bemutatjuk az ausztrál juhászkutyát Korózs-Papp Judit tenyésztő segítségével.
Kedves Gazdi! Sajnos a leírt tünetekből nem lehet következtetni az allergének típusára. Ehhez el kell végeztetni a vérből egy allergén meghatározó tesztet (Spot test, Spectrum). Ennek eredménye alapján lehet olyan terápiát és diétás táplálást együttesen meghatározni, ami szteroid nélkül tünetmentessé teszi a cicát. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc ww.vetlabor.hu
A szárny kifordult, ficamból vagy törésből eredően. Orvosi beavatkozás, sínbe tétel nélkül nem kezelhető.
Egy 10 hetes kölyökkutyának ilyen tünetekkel sokféle baja lehet, és sok esetben sajnos csak utólag, az események kielemzésével lehet valami diagnózis félét mondani. A komolyabb vírusos betegségek mellett sokféle olyan fertőzés is létezik (mint embereknél is), amelyek a "nem komoly" kategóriába sorolhatóak, de azért 2-3 napig búbánatossá tudják tenni a kutyát. A leírás alapján úgy látom, a kutyája jó kezekben van, megfelelő kezelést kap, így csak azt tudom ajánlani, hogy legyen türelemmel, no és persze tartsa a folyamatos kapcsolatot az állatorvossal.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel mihamarabb egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Jó lenne tudni, hogy viszket-e, vakarózik-e az állat, mert az ilyen jellegű viszkető bőrproblémának sok oka lehet. A leggyakoribbak a gombásság vagy valamiféle parazitás (atkás) bántalom, baktériumos bőrgyulladás. Mindenképpen fertőtleníteni kellene a sebes területeket (Betadine oldat) de a végleges gyógyuláshoz speciális gyógyszeres kezelés is kellhet, ezért meg kellene mutatni állatorvosnak.