366. Macskabetegségek: gyomorrontás esetén mit tehetünk?
Mit tegyünk a beteg macskával, hogyan segíthetünk neki, ha gyomorrontása van?
Mit tegyünk a beteg macskával, hogyan segíthetünk neki, ha gyomorrontása van?
Sokan nem tudják, hogy mennyire egyszerű dolog, mert időről-időre ezen a területen is divathullámok söpörnek végig. A ló patáját is kezelni kell ugyanúgy, ahogy az ember a kezét is bekeni néha.
Az akció 2010.01.25-től 2010.03.14-ig tart. Legyél Te is Felelős Állattartó, hozd el az állatod!
Ez a kistermetű, ám igen tetszetős külsejű csótány, mind hobbiállatnak mind takarmányállatnak kitűnő. Elég bizarr!
2007. október 10-én megnyitotta kapuit a Market Central Ferihegy (MCF), hazánk első integrált kereskedelmi parkja, mely otthont ad az új Fressnapf áruháznak is. Háromrészes videóriportunkban bemutatjuk az ausztrál juhászkutyát Korózs-Papp Judit tenyésztő segítségével.
Nem doktor- díszmadártenyésztő-szaktanácsadó :) Speciális műfaj az egzotikus madaraké, kevés a szakember az országban, pláne állatorvosi diplomával. A "szuszogás" oka lehet a deformált viaszbőr is, ha nincs egyéb betegségre utaló tünet. Viszont a deformáció utalhat idősebb madárra is. Az egészséges madarak egy lábon alszanak (volt is erről egy régi tanmese :) ). A tojásrakás előtt a tojó háta kissé görbül, a kloáka előtt hasrész elődudorodik. Az aktív papagáj pár egymást etetgeti, sokat foglalkoznak egymással. A költést elősegíti a lágyeleség etetése, "E" vitamin itatása. Gyorsabban megjön két madár kedve a párosodáshoz, ha látja fajtársait, persze ez csak egy ötlet a sok közül, amennyiben van lehetőség újabb pár beszerzésére. Az állandóan túl jól tartott, kényeztetett madarak legalább olyan nehezen szaporodnak, mint a rossz körülmények közt élők, aminek az oka lehet elhízás, de főként a késztetés hiánya. A költési időszak kezdetén indul a vegetáció, a rügyek, zöld növényzet tele van az említett "E" vitaminnal, a megjelenő rovarok bőséges fehérje és kalciumforrást jelentenek. Ha ezt a folyamatot ügyesen utánozzuk, jó kelési eredményeket érhetőnk el.
A madarat mindenképpen érdemes a állatorvoshoz elvinni. A leírt tünetek, akár chlamydia fertőzés tünetei is lehetnek, a pontos diagnózishoz állatorvos, majd valószínűleg antibiotikumos kezelés lesz szükséges.
Kedves Gazdi! Érdemes lenne diagnosztizálni a problémát és ennek megfelelő célzott kezelést biztosítani. Ehhez el kell vinnie egy állatorvosirendelőbe, a patikai blick diagnózis kb. ilyen erdeményre vezet. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Rovarcsípéskor (a langyos borogatás mellett) érdemes kálcium tartalmú készítményeket adni a kutyusnak (pl. Kálcium-Sandoz, Calcimusc inj. itatva). Ha nem múlik, vagy más tünetek is jelentkeznek (allergiás, rosszullét, pofaduzzadás, nehézlégzés stb.), akkor feltétlen (azonnal!) forduljon állatorvos kollégához!
Kedves Szilvia! Ha nem készült vizsgálat, akkor nem is biztos, hogy FIP-es. Adja tovább a DMG-t, CaloPet-et, de ha még jobban van, akkor is javasolnék egy vérvizsgálatot (vérkép, szervfunkciók, FIP-FeLV-FIV-teszt), hogy tisztábban lássák a helyzetet (a negatív lelet is lelet...).