3711. Árva nyuszikat fogadott örökbe egy kan csivava
A csupán három napos, még állni is alig tudó nyusziknak minden segítségre szükségük van az életben maradáshoz. És az sem baj, ha ez a segítség egy kutya személyében érkezik. Cuki fotók! :)
A csupán három napos, még állni is alig tudó nyusziknak minden segítségre szükségük van az életben maradáshoz. És az sem baj, ha ez a segítség egy kutya személyében érkezik. Cuki fotók! :)
A kutyák igazi társak a bajban, őrzik a házat, játékos barátok. Bár mostanában bizonyos fajták már státuszszimbólumok is. Nézzük, melyik a top 10 kutyafajta!
2011. október 21-től november 1-ig tartott a Halloween jelmezes fotójáték a háziállat.hu facebook oldalán. Megvan a nyertes és készült képgaléria is a legjobbakból! Nézzétek meg, ki lett a szerencsés nyertes!
Létezik szagmentes macskaalom? Elérhetjük, hogy otthonunk a kedvencként tartott cicák ellenére is jó illatú legyen, ráadásul TAKARÍTÁS NÉLKÜL? Ki ne szeretne ilyen almot!? Utánajártunk, hogy van-e ilyen macskaalom a piacon!
A négylábú kedvencekre számtalan, különféle élősködő által terjesztett kór leselkedik. Ezek közül a leggyakoribb a kullancsok által terjesztett betegségek. Sokan nem tudják, hogy szinte egész évben támadnak a kullancsok...
Kedves Gazdi! 2 hét egy kis hullámos életében nagyon hosszú idő, ha beteg: félek, hogy elkésünk a segítséggel. Nem tudom, Ön hol él, és van-e a közelben madárspecialista állatorvos (egzotikus állatok szakorvosa), de mindenképpen ilyet kellene keresnie a madárka számára. pl: http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/exo-pet-allatgyogyaszati-centrum/323/
Attól tartok a duzzanat egy kifekélyesedő emlődaganat lesz. A nem kívánatos vemhesség és az emlődaganatok megelőzésének legbiztosabb és legegészségesebb módja az ivartalanítás. A hormonhatású fogamzásgátlóknak nem kívánt mellékhatásai lehetnek, és nem 100 %-os biztonsággal akadályozzák meg a vemhesülést.A homeopátiás készítményektől ne várjon csodát ilyen esetben. Sürgősen forduljon állatorvoshoz, aki ivartalanítja a macskát, és az emlődaganatot is eltávolítja, amennyiben még operálható.
Nehogy fedeztesse az egy éves kutyáját! Még nem tenyészérett! Az ivarérettség és a tenyészérettség nem ugyanaz! Első ivarzáskor (7-10 hónap) a szuka már ivarérett, de távolról sem tenyészérett! Szervezete még nem alakult ki teljesen, ezért az idő előtti pároztatás megakadályozza a fejlődését, mivel a magzatok használják fel a testének felépítéséhez szükséges tápanyagokat. Sőt! A kölykök is megsínylik, tekintettel arra, hogy az anya nem képes elegendő tejet biztosítani számukra. A második tüzelés idején 14-16 hónapos korában még túl fiatal, viszont a harmadik koslatáskor - 20-22 hónapos korában - már idősebb, mint az ajánlatos 18 hónapos fedeztetési kor.A szuka akkor tenyészérett, amikor eléri felnőtt testtömegének háromnegyed részét. Érdemes tehát kivárni a szukának ezt az állapotát, és csak ezután pároztatni. Ez az időpont a harmadik tüzelés! Nyilvánvaló, hogy a másik véglet sem megfelelő, vagyis túl sokáig várni a tenyésztésbevételre, mivel a szuka hormonális élete zavart szenved, esetleg nem fogamzik, vagy ha mégis, akkor nehéz ellés vár rá, sőt nem képes szoptatni a világrajött kölyköket, mert nincs elegendő teje.
Kedves Kevinke! Az lenne a legjobb, ha elvinné állatorvoshoz, a leírása alapján elég csúnya sérülés van a cica lábán és a gyulladás sem jó jel. Ha erre nincs lehetősége, akkor próbálkozhat házi gyógymóddal is: A macskasérülések kezelése - népi gyógymóddal >> Macskapatika >>
Kedves Gazdi! Emésztési gond is okozhat gázosodást, felfúvódást. Meg kellene mutatni a kutyus állatorvosnak. Gázosodás okai kutyáknál >>