3716. Öregség és elmúlás
Minden élőlénynek itt a Földön törvényszerűen egyszer lejár az ideje. Még ha hirtelen, váratlanul is következik be, akkor is el kell ezt fogadnunk. Szerencsére senki sem ismeri az élőlények elhalálozási időpontját.
Minden élőlénynek itt a Földön törvényszerűen egyszer lejár az ideje. Még ha hirtelen, váratlanul is következik be, akkor is el kell ezt fogadnunk. Szerencsére senki sem ismeri az élőlények elhalálozási időpontját.
A májbetegségek döntő hányada a helytelen táplálásra és a stresszre vezethető vissza. Főképp stressz alatt álló kutyáknál számíthatunk állandó, küszöbérték alatti májkárosodásra.
"Kisállatok háziorvosaként tevékenykedem, ami azt jelenti, hogy telefonos hívásra háznál látom el betegeimet. Elsősorban Dél-Pesten, de szükség esetén Budapest egész területén dolgozom. Pacientúrám kutyákból, macskákból, vadászgörényekből és kisebb százalékban egyéb kedvtelésből tartott kis állatokból áll."
A hasnyálmirigy-gyulladás (pancreatitis) alapvetően heveny vagy idült lehet. Elsődleges fertőzései kutyáknál nagyon ritkák, az okok többnyire máj- vagy vékonybélgyulladás következményei.
Identitászavarban szenved egy kínai tyúk. Valószínűleg pingvinnek képzeli magát. Egyszerűbben megfogalmazva a „ping-tyúk” normál tyúktársaitól eltérően, kiegyenesedett háttal, szárnyait hátracsapva közlekedik.
Ha a cicájuk több állatorvos egybehangzó véleménye szerint olyan állapotban van, amivel már nem tudnak mit kezdeni, akkor valóban reális alternatíva az elaltatásáról dönteni, főleg akkor, ha a cica már "nem működik" cicához méltó módon. Ebben a kérdésben azonban Önöknek kell a végső döntést meghozni, amiben az állatorvosok csak támpontokat adhatnak.
Kedves Érdeklődő! Mindenek előtt vigye el állatorvoshoz, mert több dolog is állhat a kinövés mögött, aminek ellátása szakértelmet kíván. Ha módjában áll, vigye el állatorvoshoz! Üdvözlettel: Nitta
Kedves Gergő, az alábbi két cikkben minden választ megtalál: Állatútlevél: kitől, hogyan, mennyiért vegyük? Amikor a kutya repülőn utazik
Ez rendellenes mozgás egyértelműen. Feltétlen vigye állatorvoshoz a kismacskát!
A macskákra sajnos jóval kevesebb készítmény létezik, mint a kutyákra, de azért a felsoroltakon kívül akad még jónéhány, amit ki lehetne próbálni. Javaslom, keressen fel egy nagyobb állatpatikát, vagy egy jól felszerelt állatpatikával is rendelkező álatorvosi rendelőt, ahol bizonyára segítenek majd olyan készítményt találni, amit ki lehetne próbálni. Arra azonban senki nem fog garanciát vállalni, hogy a kipróbált szer fog-e használni. Próbálkozni viszont lehet és kell is.