3716. Öregség és elmúlás
Minden élőlénynek itt a Földön törvényszerűen egyszer lejár az ideje. Még ha hirtelen, váratlanul is következik be, akkor is el kell ezt fogadnunk. Szerencsére senki sem ismeri az élőlények elhalálozási időpontját.
Minden élőlénynek itt a Földön törvényszerűen egyszer lejár az ideje. Még ha hirtelen, váratlanul is következik be, akkor is el kell ezt fogadnunk. Szerencsére senki sem ismeri az élőlények elhalálozási időpontját.
A májbetegségek döntő hányada a helytelen táplálásra és a stresszre vezethető vissza. Főképp stressz alatt álló kutyáknál számíthatunk állandó, küszöbérték alatti májkárosodásra.
"Kisállatok háziorvosaként tevékenykedem, ami azt jelenti, hogy telefonos hívásra háznál látom el betegeimet. Elsősorban Dél-Pesten, de szükség esetén Budapest egész területén dolgozom. Pacientúrám kutyákból, macskákból, vadászgörényekből és kisebb százalékban egyéb kedvtelésből tartott kis állatokból áll."
A hasnyálmirigy-gyulladás (pancreatitis) alapvetően heveny vagy idült lehet. Elsődleges fertőzései kutyáknál nagyon ritkák, az okok többnyire máj- vagy vékonybélgyulladás következményei.
Identitászavarban szenved egy kínai tyúk. Valószínűleg pingvinnek képzeli magát. Egyszerűbben megfogalmazva a „ping-tyúk” normál tyúktársaitól eltérően, kiegyenesedett háttal, szárnyait hátracsapva közlekedik.
A fülrühösséget leghatékonyabban helyileg /Otimectin gél/ és belsőleg ható szerek /Stronghold vagy Advocate spot on/ együttes alkalmazásával lehet gyógyítani. Általában többszöri kezelés szükséges a gyógyulásig.Az ivartalanítás után valóban inkább a hízékonyság jellemző ezért az étvégytalanság okát máshol kell keresni,talán lehet egy rossz fog.Meg kell vizsgálni az állatot az ok kiderítéséhez.
Kedves Érdeklődő! A probléma súlyos is lehet (prosztata megbetegedése), surgősen keressen fel egy àllatorvost. Dr. Puskás Gábor
Kedve Zsanett! Az ivartalanítás megoldás lenne. Javaslom, hogy mihamarabb végeztesse el a műtéti beavatkozást. Miért ivartalaníttassam a kutyámat?A nem tenyésztésre szánt, kedvencként tartott kutyák ivartalanítása ma már Magyarországon is részét képezi a felelős kutyatartásnak . Mind állatorvosi, mind állatvédelmi szempontból számos megalapozott érv hozható fel a beavatkozás mellett. Hogy tisztán láthasson ebben a kérdésben, a következőkben megpróbálunk átfogó tájékoztatást nyújtani magáról a beavatkozásról, illetve annak következményeiről.Milyen előnyökkel jár a kan kutyák ivartalanítása? Az ivartalanítással nagyban csökkenthető az idős kan kutyákban viszonylag gyakran kialakuló prosztata daganatok és prosztata megnagyobbodás kialakulásának esélye. Csökken a nemi hormon termeléssel összefüggő kórképek, például a végbéldaganatok kialakulásának valószínűsége. A heredaganat kialakulása megelőzhető. Megszűnik a szukák tüzelésével összefüggő kóborlás és az ebből adódó veszélyhelyzetek, kellemetlenségek. Csökken a kanokkal szembeni agresszió, illetve az ivartalanított kan kutyát rendszerint más kanok sem támadják meg, mivel nem érzik az ivari szagot, így nem tekintik riválisnak.
Kedves Ágnes, A puha páncél gyakran vesebetegség jele, amennyiben a teknősnek takarmányozási eredetű a kalcium hiánya akkor a szépiacsont jó választás volt, de amennyiben ez vesebetegségből ered akkor azt érdemes lenne kivizsgálni... Célszerű lenne őt elvinni egy hüllőkkel is foglalkozó állatorvoshoz. Üdvüzlettel -Éva
Kutyusa, ha biztosan nem beteg - ugyanis a betegség egyik jele az étvágytalanság - akkor lehet, hogy csak egyszerűen válogatós. Ezen kívül az étvágytalanságot még számtalan ok kiválthatja: pl. fájdalom, láz, belsőszervi betegség, stb., de oka lehet akár egy háttérben meghúzódó fejlődési rendellenesség is. Ezt otthon nem lehet kideríteni, ezért javaslom, vigye el a kezelő állatorvosához, ahol egy alapos kivizsgálás után ki fog derülni, hogy kedvence étvágytalanságát milyen egészségügyi probléma okozza, illetve az is, ha ilyen nincs, és pusztán nevelés, szoktatás kérdése, hogy hogyan eszik a kutya. Minden jót kívánok: Dr. Kopócsi Andrea