3716. Öregség és elmúlás
Minden élőlénynek itt a Földön törvényszerűen egyszer lejár az ideje. Még ha hirtelen, váratlanul is következik be, akkor is el kell ezt fogadnunk. Szerencsére senki sem ismeri az élőlények elhalálozási időpontját.
Minden élőlénynek itt a Földön törvényszerűen egyszer lejár az ideje. Még ha hirtelen, váratlanul is következik be, akkor is el kell ezt fogadnunk. Szerencsére senki sem ismeri az élőlények elhalálozási időpontját.
A májbetegségek döntő hányada a helytelen táplálásra és a stresszre vezethető vissza. Főképp stressz alatt álló kutyáknál számíthatunk állandó, küszöbérték alatti májkárosodásra.
"Kisállatok háziorvosaként tevékenykedem, ami azt jelenti, hogy telefonos hívásra háznál látom el betegeimet. Elsősorban Dél-Pesten, de szükség esetén Budapest egész területén dolgozom. Pacientúrám kutyákból, macskákból, vadászgörényekből és kisebb százalékban egyéb kedvtelésből tartott kis állatokból áll."
A hasnyálmirigy-gyulladás (pancreatitis) alapvetően heveny vagy idült lehet. Elsődleges fertőzései kutyáknál nagyon ritkák, az okok többnyire máj- vagy vékonybélgyulladás következményei.
Identitászavarban szenved egy kínai tyúk. Valószínűleg pingvinnek képzeli magát. Egyszerűbben megfogalmazva a „ping-tyúk” normál tyúktársaitól eltérően, kiegyenesedett háttal, szárnyait hátracsapva közlekedik.
Nem javaslom, nehéz a pontos adagolás. Olcsóbb és jó megoldás valamelyik minőségi kullancs-bolha nyakörv alkalmazása. 6-8 hónap közötti a hatékonyságuk. A TV-ben most reklámozott az én kutyámnál már harmadik éve jól bevált. 8 hónapra elegendő. Állatorvosánál ill. állatpatikában tudja megvásárolni.
Kedves Érdeklődő! A képen lévő hullámos papagáj tojó ivarú. Üdvözlettel: Rácz Sándor
Egyszerre elég az egyik, mérgezést kaphat a sok szertől. Várjanak egy kicsit, hatni fog.( Ha mégsem volt elég, két hét múlva rárakhatják a nyakörvet.) A bolhásság következményei >>
Kedves Gazdi! Esetleg a gyógynövény alapú Licorice készítmény hatékony lehet. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Mivel fiatal kutyusról van szó, ezért egyenlőre csak a tünetek megfigyelését javasolnám, kezelést nem igényel. Állatorvosnak természetesen mutassa meg, ha azonban gyakran jelentkeznek, illetve súlyosbodnak a tünetek, akkor egy komolyabb és részletesebb kivizsgálást javasolnék (vérlaboron kívül, MR, EEG stb.)...