3721. Megvan a hónap állatvédő újságírója
A szerencsétlenül járt és elesett állítok védelme közös ügy: a gazdiké, az állatoké, a szervezeteké, na és a médiáé is. Gazdára talált a "Hónap állatvédő újságírója" cím.
A szerencsétlenül járt és elesett állítok védelme közös ügy: a gazdiké, az állatoké, a szervezeteké, na és a médiáé is. Gazdára talált a "Hónap állatvédő újságírója" cím.
Minden lelkes kutyagazdi felteszi ezt a kérdést: Mivel etessem a kutyámat? Tisztázzuk hát az elején. Szó sincs arról, hogy csak a drága táptípusok lennének megfelelőek a kutya etetésére. Az olcsóbb árfekvésű tápok között is van sokféle, melyeket gond nélkül lehet etetni.
A SlágerFesztivál háziasszonya könnyen bírja a mindennapos feszített munkatempót. Rózsa elmondása szerint csak egy titka van: az egészséges életmód.
Geónak nagyon izgalmas élete van Janik mellett, hiszen nem csak hogy együtt autóznak, de Geó ült már vonaton, helikopteren, repülőn és limuzinban is, sőt, a körhintát is kipróbálta már.
Aki vadászgörény tartására vállalkozik, annak tudnia kell, hogy egy olyan állatot vesz magához, amelyik kis termete ellenére nem elégszik meg a rágcsálóknál jól bevált ketreces tartással.
Igen, normális. Lakásban tartott kutyáknál gyakran előfordul.
Nem hinném, hogy komolyabb baja lenne a cicának, talán a párzási időszak jelei. Ha hosszabb ideig fennáll a probléma és esetleg egészségre káros tünetek jelentkeznek, forduljon állatorvoshoz.
Igen, valószínűleg a vízzel lesz a gond, méghozzá a kalcium tartalmával. Nem írtál vízadatokat az akiról, hogy milyen kemény a víz, de én arra tudok tippelni, hogy túl lágy. Sok cégnek van már calcium készítménye, de találhatsz ilyen "szereket" garnélás cégeknél is. Pl. Shirakura.
Ha egy tengerimalac 1 hete nem eszik, annak biztos komolyabb oka, van. Az egyik lehetőség, hogy nincs étvágya valamilyen belgyógyászati megbetegedés miatt. A másik lehetőség, hogy szájüregi elváltozás (fog túlnövés, szájüregi fekély stb)okozta fájdalom miatt, bár lenne étvágya, mégsem tud enni. Bármelyik okozza is a nemevést esetünkben, a diagnózis felállításához egy alapos kivizsgálásra van szükség (pl: vérvétel, bódításban végzett szájvizsgálat, fog röntgen stb). Javaslom minél hamarabb felkeresni egy állatorvosi rendelőt, ahol ezeket a vizsgálatokat el tudják végezni. Mielőbbi gyógyulást kívánok! Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő
Valamilyen bőrprobléma lehet, azonban ennek diagnosztizálásához meg kell vizsgálni a cicát, esetleg bőrkaparékot kell venni.