3721. Megvan a hónap állatvédő újságírója
A szerencsétlenül járt és elesett állítok védelme közös ügy: a gazdiké, az állatoké, a szervezeteké, na és a médiáé is. Gazdára talált a "Hónap állatvédő újságírója" cím.
A szerencsétlenül járt és elesett állítok védelme közös ügy: a gazdiké, az állatoké, a szervezeteké, na és a médiáé is. Gazdára talált a "Hónap állatvédő újságírója" cím.
Minden lelkes kutyagazdi felteszi ezt a kérdést: Mivel etessem a kutyámat? Tisztázzuk hát az elején. Szó sincs arról, hogy csak a drága táptípusok lennének megfelelőek a kutya etetésére. Az olcsóbb árfekvésű tápok között is van sokféle, melyeket gond nélkül lehet etetni.
A SlágerFesztivál háziasszonya könnyen bírja a mindennapos feszített munkatempót. Rózsa elmondása szerint csak egy titka van: az egészséges életmód.
Geónak nagyon izgalmas élete van Janik mellett, hiszen nem csak hogy együtt autóznak, de Geó ült már vonaton, helikopteren, repülőn és limuzinban is, sőt, a körhintát is kipróbálta már.
Aki vadászgörény tartására vállalkozik, annak tudnia kell, hogy egy olyan állatot vesz magához, amelyik kis termete ellenére nem elégszik meg a rágcsálóknál jól bevált ketreces tartással.
Kedves Gyöngyi! Rendszeres vízcsere és megfelelő táplálék szükséges. Gömbakváriumban már nem lehet aranyhalat tartani. További tartási információkért keresse a legközelebbi kisállatkereskedést! Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.
A lesoványodás, has megnagyobbodás akár FIP (fertőző hashártyagyulladás) miatt is kialakulhat. A vérfogyottság a leukózis (FLV) tünete is lehet. A két betegség akár egyszerre is jelentkezhet egy állaton. Mindenekelőtt állatorvosi vizsgálatra lenne szükség. Ma már gyorstesztek vannak a már említett betegségek megállapítására. Sajnos mindkét betegség gyógyíthatatlan. De hátha nem ezekről van szó. Ennek eldöntéséhez azonban állatorvosi vizsgálat kell. Nem árt tudni, hogy aki hetekig nem kezelteti beteg állatát, az vét az állatvédelmi törvény előírásai ellen.
Javasolnám, hogy keressenek fel egy állatorvos kollegát! Szükség lenne egy kivizsgálásra.
Szia Én csak kutyakozmetikus vagyok, ebben a kérdésben nem tudok és a nyuktatókkal való rossz tapasztalataim alapján nem is szertnék segíteni. A legjobb ha ebben a kérdésben megkérdezed az állatorvosotokat!
Külső élősködők ellen, hosszú hatóidejük miatt legjobbak a spot on készítmények. Például az Ivermectin spot on. Igen kiadós, egy gerle hátára egy csepp elegendő.