3721. Megvan a hónap állatvédő újságírója
A szerencsétlenül járt és elesett állítok védelme közös ügy: a gazdiké, az állatoké, a szervezeteké, na és a médiáé is. Gazdára talált a "Hónap állatvédő újságírója" cím.
A szerencsétlenül járt és elesett állítok védelme közös ügy: a gazdiké, az állatoké, a szervezeteké, na és a médiáé is. Gazdára talált a "Hónap állatvédő újságírója" cím.
Minden lelkes kutyagazdi felteszi ezt a kérdést: Mivel etessem a kutyámat? Tisztázzuk hát az elején. Szó sincs arról, hogy csak a drága táptípusok lennének megfelelőek a kutya etetésére. Az olcsóbb árfekvésű tápok között is van sokféle, melyeket gond nélkül lehet etetni.
A SlágerFesztivál háziasszonya könnyen bírja a mindennapos feszített munkatempót. Rózsa elmondása szerint csak egy titka van: az egészséges életmód.
Geónak nagyon izgalmas élete van Janik mellett, hiszen nem csak hogy együtt autóznak, de Geó ült már vonaton, helikopteren, repülőn és limuzinban is, sőt, a körhintát is kipróbálta már.
Aki vadászgörény tartására vállalkozik, annak tudnia kell, hogy egy olyan állatot vesz magához, amelyik kis termete ellenére nem elégszik meg a rágcsálóknál jól bevált ketreces tartással.
Kedves Lucy! Meg tudom érteni szomorúságukat és tisztelem, hogy nehéz szívvel bár, de elfogadják a természet döntését. Mi mást is tehetnénk... Ami a lehetséges segítségeket illeti javaslom a roboráló szer adagolását, a májvédő szerek közül az ajurvedikus LIVJIVAN, a homeopátiás Carduus marianus, a Lycopodium, Chelidonium javasolható (mindhárom alcsony D6-os, vagy C5-ös potenciában naponta 2x). És ha már a kondicióromlás megkezdődik a méltóságteljes beteljesülés támogatására javaslom az Arsenicum album homeopátiás roboráló szert ugyancsak D6-os potenciában, naponta 2x, mindvégig. A Livjivan takarmányforgalmazóknál, a homeopátiás szerek humán patikákban recept nélkül beszerezhetők. Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád
Kérlek olvasd el az alábbi cikkeinket: Mikor kellene elkezdeni a szobatisztaságra való nevelést? Milyen gyakran vigyem ki a kutyát szobatisztaságra nevelés közben? Szobatisztaságra a kiskutyát is nevelni kell Hogyan neveljük szobatisztaságra a kölyökkutyát? Hogyan szoktassuk a kutyát szobatisztaságra?
Ebben a helyzetben nem a kaparásról kell leszoktatni, (nem is lehet!) ha nem valamit tenni az egyedülmaradási félelem és stressz kiváltó okai ellen. Tehát nem a kaparás cselekvést kell kezelni, ha nem a kutya egyeülmaradási-, szeparációs problémáját! A lehetőségek: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning
Vizsgáltassa meg a kutyát állatorvossal. Lehet,hogy csak bőrbetegségben szenved, ami fájdalmas, de gerinc megbetegedések is okozhatnak fokozott bőrérzékenységet. A bélsárrekedés okának kivizsgálása és megszüntetése is nagyon fontos. Így nem oldható meg ez a kérdés.
A seb környékét mossuk meg szappanos vízzel és öblítsük folyóvíz alatt. Ezután használjunk fertőtlenítő szert: antiszeptikus hintőport, jódot, jódtartalmú készítményt (pl.Betadine). Mint minden fertőzésveszélyes sérülésnél,ritkán, de szükség lehet tetanusz injekcióra. Fertőzés gyanúja esetén 24 órán belül forduljunk orvoshoz. ( A tetanuszbaktériumok a talajban élnek, így földes talajon tartva van nagyobb esélye a fertőzésnek.) A sebfertőződés tünetei: fájdalom, duzzanat, bőrpír és forróság a seb körül; gennyesedés; nyirokmirigy duzzadás hónaljban, nyakon, ágyékon.