3726. Vadászgörény, mint házikedvenc
Aki vadászgörény tartására vállalkozik, annak tudnia kell, hogy egy olyan állatot vesz magához, amelyik kis termete ellenére nem elégszik meg a rágcsálóknál jól bevált ketreces tartással.
Aki vadászgörény tartására vállalkozik, annak tudnia kell, hogy egy olyan állatot vesz magához, amelyik kis termete ellenére nem elégszik meg a rágcsálóknál jól bevált ketreces tartással.
Anne Young amatőr fotós lencsevégre kapott egy hosszúfarkú makákót Balin az őserdőben, amint éppen védelmezően szaglászott és ápolt egy kismacskát, nehogy bármi baja essen.
A kutya-fizioterápia hazánkban a kevésbé ismert gyógymódok közé tartozik, annak ellenére, hogy a humán gyakorlatban teljesen természetes az, hogy ortopédiai vagy neurológiai probléma esetén gyógytorna, elektroterápia vagy masszázs egészíti ki a rehabilitáció folyamatát.
Nyúltenyésztés, vemhesség és ellés. Az átlagos vemhességi idő 31-33 nap. A 29. nap előtti fialás esetén vetélésről beszélünk, az éretlen magzatok általában halva születnek.
A róka rágcsálókkal, madarakkal, hüllőkkel, rovarokkal és különféle hullákkal táplálkozik. Amikor kisrókákat nevel, gyakran látogatja a baromfiudvarokat, és kárt tesz a mezeinyúl és fácánállományokban is, azonban a közhiedelemmel ellentétben nem a haszonállatok, de nem is a haszonos vadak képezik fő táplálékát.
Kedves Guula, irány az állatorvos, mielőtt komolyabb baj lesz. Otthon, házilagos kezeléssel ezt nem tudja meggyógyítani, sebtisztítás és antibiotikumos kezelés szükséges!
Kedves Kati, Magyarországon minden kétéltű és hüllőfaj védett... így nem volt feltétlen jó ötlet bevinni a házba a gőtét... a gőték amúgy nagyon nagy szökőművészek, és miután kimásznak egy átlagos szobában gyorsan kiszáradnak és elpusztulnak. Sajnos bárhol lehet (szekrény alatt ágy mögött) nehéz megtalálni, és általában késő szokott lenni. Bízom benne, hogy sikerül időben megtalálni és esetleg szabadon engedni... Üdv-Éva
Kedves Ákos! sokadjára teszed fel ezt a kérdést, a válaszunk mindig NEM. A deguk nem tudják bontani a cukrot, így ha magas kalória tartalmú ennivalót kapnak, cukorbetegség tüneteik lesznek, és 8 év helyett, 1-3 évig élnek. Ezért tilos a kukorica, szárított gyümölcs, kenyérféle, édesség és egyébb emberkaják. A degu etetése A degu táplálékának alapját a széna képezi, ez lehet réti széna és lucernaszéna is. A lucernát csak szárítva, de minimum fonnyasztva adjuk nekik. Nagy kedvencük a pitypang, ennek a levelét és a virágját is örömmel fogyasztják. Zöldeledelként megteszi a saláta, a tyúkhúr, a sóskalevél, reteklevél is.
Ez a probléma elsősorban a kis testű fajtákra jellemző, nagyobb kutyákban ritka, de mint az Önök kutyájából is látszik, azért van. Egy rövid időt lehet várni, hátha meglazul és kiesik a tej szemfog, de ha beszorul a két fog a szűk helyre, az a maradó fogra sem lesz jó hatással. Célszerűbb lenne megmutatni hozzáértő állatorvosnak (ma már vannak több helyen is állatfogászattal foglalkozó állatorvosok, pl. www.vetfog.hu)
Hoyan szoktassuk le a macskát erről? Mindkét esetben hatásos, ha egyszerűen felállunk, és odébb sétálunk. Ez persze nem könnyű, sem akkor, ha kedvenc tévéműsorunkat bámuljuk, vagy hullafáradtan számoljuk a barikákat, de érdemes megpróbálni, mert a leszoktatásban beválhat. A fájdalmas gyúrást esetleg karomvágással is kiküszöbölhetjük, melyet természetesen kozmetikussal vagy állatorvossal végeztetünk el kedvencünk épsége érdekében