3726. Vadászgörény, mint házikedvenc
Aki vadászgörény tartására vállalkozik, annak tudnia kell, hogy egy olyan állatot vesz magához, amelyik kis termete ellenére nem elégszik meg a rágcsálóknál jól bevált ketreces tartással.
Aki vadászgörény tartására vállalkozik, annak tudnia kell, hogy egy olyan állatot vesz magához, amelyik kis termete ellenére nem elégszik meg a rágcsálóknál jól bevált ketreces tartással.
Anne Young amatőr fotós lencsevégre kapott egy hosszúfarkú makákót Balin az őserdőben, amint éppen védelmezően szaglászott és ápolt egy kismacskát, nehogy bármi baja essen.
A kutya-fizioterápia hazánkban a kevésbé ismert gyógymódok közé tartozik, annak ellenére, hogy a humán gyakorlatban teljesen természetes az, hogy ortopédiai vagy neurológiai probléma esetén gyógytorna, elektroterápia vagy masszázs egészíti ki a rehabilitáció folyamatát.
Nyúltenyésztés, vemhesség és ellés. Az átlagos vemhességi idő 31-33 nap. A 29. nap előtti fialás esetén vetélésről beszélünk, az éretlen magzatok általában halva születnek.
A róka rágcsálókkal, madarakkal, hüllőkkel, rovarokkal és különféle hullákkal táplálkozik. Amikor kisrókákat nevel, gyakran látogatja a baromfiudvarokat, és kárt tesz a mezeinyúl és fácánállományokban is, azonban a közhiedelemmel ellentétben nem a haszonállatok, de nem is a haszonos vadak képezik fő táplálékát.
Kedves Tamás. menjünk akkor sorban: A vitorláshal akváriumának vize mindig kristálytiszta, oxigéndús, enyhén savanyú és 24 ºC-os legyen. Érzékeny a szennyezett vízre (nitritek), amelytől az úszói megtöredezhetnek. Az akváriumba tiszta, mosott homokot tegyünk, melybe telepítsünk hosszúkás növényeket (pl. lándzsás vízipáfrányt, amazonasi kardfüvet). A vitrorláshalról bővebben >> Vízminőség beállítása >>Akvárium vízparamétereinek beállítása >> Mi a vízcsere helyes mértéke?Sok mindentől függ: a halak számától, szűrés mértékétől, növények számától, mivel etetünk. A nálam bevált módszer átlagos telepítettségű, megfelelő szűrésű akvárium esetén 50 liter alatt heti 30%, 50 liter fölött 2 hetente 30%. Nagy anyagcseréjű (pl. nagytestű dél-amerikai sügerek, kelet-afrikai sügerek) esetén 40%-os vízcsere se túlzás. Gyógyszeres kezelés után általában 30%-ot (vegyük figyelembe a gyógyszer leírásban ajánlott értéket, mely lehet ettől eltérő) vagy vészhelyzetben (több napos áramszünet vagy szűrőleállás esetén) 50%-ot cseréljünk. 50% fölötti vízcsere nem ajánlott, mert a biológiai stabilitást veszélyezteti. Rendkívüli esetben (erős infuzóriásodás) elképzelhető 90%-os vízcsere, azonban ennek elvégzéséhez kérjünk tapasztaltabb akvaristától segítséget. Szakszerűtlen kivitelezése esetén rámehet a teljes halállományunk. Vízcseréről bővebben >> Az eleségről: Az élő mindig jobb. mint a száraz, de vigyázni kell, hogy megfelelően magtisztítsuk, mielőtt odaadjuk!! Élő vagy száraz haleleséget >>Tubifex haleleség >>
Ha szobacica, akkor kaparófára van szüksége. Egyébként a körömrágás természetes a cicánál, így tisztogatja.
Ha ez tényleg mechanikai sérülés, karcolás vagy harapás, akkor sajnos utána megjelenhetnek bakteriális fertőzések. Ezekre az antibiotikumos kezelés jó hatással van, azonban az eredményes gyógyulás érdekében meg kell szüntetnünk a kiváltó okot is (agresszív halfaj, éles dekoráció). Azt ajánljuk, hogy a sera costapur állandóan legyen készleten az esetleges hétvégi betegségkitörés azonnali kezelése érdekében.
Kedves gazdi! A leírása alapján valóban fokális rohamokat látott kutyusán. A kutya kivizsgálásával és gyógyításával kapcsolatosan: pontos kórelőzményi adatfelvétel és kivizsgálás szükséges. Egyéb információk érdekében, bármikor hívhatja az ügyeleti számunkat: 0620-9-943157 Üdvözlettel: dr Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
Kedves Gazdi! A levele alapján adott esetben, nem lehet egyértelműen eldönteni, hogy epilepsziás, pszichiátriai vagy éppen belgyógyászati tünetekről van szó. Mivel 22 éve foglalkozom epilepsziás kutyák kivizsgálásával és gyógyításával, ennek a kérdéskörnek az eldöntése csak a pontos kórelőzményi adatfelvétel és a kivizsgálási eredmények birtokában lehetséges. Egyéb információk érdekében, bármikor hívhatja az ügyeleti számunkat: 0620-9-943157.Üdvözlettel: dr Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu Ui: Önkényesen ne adjon a kutyának fájdalomcsillapítót, ami nekünk orvosság, sokszor nekik méreg!! http://www.haziallat.hu/kutya/betegseg-gyogyitas/human-gyogyszerek-karos-hatasai-allatokra/2148/