3726. Vadászgörény, mint házikedvenc
Aki vadászgörény tartására vállalkozik, annak tudnia kell, hogy egy olyan állatot vesz magához, amelyik kis termete ellenére nem elégszik meg a rágcsálóknál jól bevált ketreces tartással.
Aki vadászgörény tartására vállalkozik, annak tudnia kell, hogy egy olyan állatot vesz magához, amelyik kis termete ellenére nem elégszik meg a rágcsálóknál jól bevált ketreces tartással.
Anne Young amatőr fotós lencsevégre kapott egy hosszúfarkú makákót Balin az őserdőben, amint éppen védelmezően szaglászott és ápolt egy kismacskát, nehogy bármi baja essen.
A kutya-fizioterápia hazánkban a kevésbé ismert gyógymódok közé tartozik, annak ellenére, hogy a humán gyakorlatban teljesen természetes az, hogy ortopédiai vagy neurológiai probléma esetén gyógytorna, elektroterápia vagy masszázs egészíti ki a rehabilitáció folyamatát.
Nyúltenyésztés, vemhesség és ellés. Az átlagos vemhességi idő 31-33 nap. A 29. nap előtti fialás esetén vetélésről beszélünk, az éretlen magzatok általában halva születnek.
A róka rágcsálókkal, madarakkal, hüllőkkel, rovarokkal és különféle hullákkal táplálkozik. Amikor kisrókákat nevel, gyakran látogatja a baromfiudvarokat, és kárt tesz a mezeinyúl és fácánállományokban is, azonban a közhiedelemmel ellentétben nem a haszonállatok, de nem is a haszonos vadak képezik fő táplálékát.
Hát, nehéz így látatlanban megítélni, mitől ijedhet meg a cica. Ahogy magam elé képzelem, lehet, hogy egyszerű játékról van szó, hisz gyakran csinálják ezt a macskák. Esetleg egy nagyobb méretű egér ijesztgeti?? :) Szóval nehéz a kérdés.
Cicáknak általában 12 hetes korban kell az oltásokat elkezdeni (néha ezt 8 hetes korra előre lehet hozni) és havonta jönnek az ismétlő oltások, tehát 3 hónaposan még biztos nincs meg az összes oltása. Ha csak lakásban lesz tartva, amíg megkap minden oltást és a másik bejáró cica oltva van minden szükséges kórokozó ellen, akkor kicsi az esélye a megbetegedésnek.
Igen, célszerű külön tenni őket az ellés idejére, a problémák megelőzése végett. Ha nem szeretnének kölyköket többet, akkor az ivartalanítást javasolnám, mert a hormonhatású injekcióknak súlyos mellékhatásai lehetnek. Lehetne például a fiú malacot ivartalanítani, az talán kisebb megterhelést jelent az állatnak.
Minél hamarabb vidd el a tengerimalacot társállatok gyógyítására szakosodott állatorvoshoz. Valami megsérthette a szem szaruhártyáját és ezért alakulhatott ki az általad említett elváltozás. Az állatorvos megvizsgálva a szemet, a gyógyulást elősegítő szemcseppet ír fel a malackának. Ha nem látja szakember és elmarad a kezelés, esetleges fekély esetén a szem elvesztésén túl az állatka élete is veszélybe kerülhet. A vizsgálat árát a kezelő állatorvos tudja megmondani.
Elméletileg a paraffinnal nem tudunk ártani, mert nem szívódik fel a bélcsatornából, de hosszú távon azért nem ajánlom adni. Inkább csak azért, mert ennek a bélsárrrekedésnek a hátterét ki kellene deríteni, és nem csak tünetileg kezelni. Megpróbálta már a szőrlabdaoldó pasztát rendszeresen adni neki? Bezo-pet, vagy más nevű is létezik. A bélflóra regenerálására pedig inkább az Enteroferm vagy Probicol-h készítményt javaslom. Állatpatikákban kapható vény nékül. Remélem, segítettem...