3726. Vadászgörény, mint házikedvenc
Aki vadászgörény tartására vállalkozik, annak tudnia kell, hogy egy olyan állatot vesz magához, amelyik kis termete ellenére nem elégszik meg a rágcsálóknál jól bevált ketreces tartással.
Aki vadászgörény tartására vállalkozik, annak tudnia kell, hogy egy olyan állatot vesz magához, amelyik kis termete ellenére nem elégszik meg a rágcsálóknál jól bevált ketreces tartással.
Anne Young amatőr fotós lencsevégre kapott egy hosszúfarkú makákót Balin az őserdőben, amint éppen védelmezően szaglászott és ápolt egy kismacskát, nehogy bármi baja essen.
A kutya-fizioterápia hazánkban a kevésbé ismert gyógymódok közé tartozik, annak ellenére, hogy a humán gyakorlatban teljesen természetes az, hogy ortopédiai vagy neurológiai probléma esetén gyógytorna, elektroterápia vagy masszázs egészíti ki a rehabilitáció folyamatát.
Nyúltenyésztés, vemhesség és ellés. Az átlagos vemhességi idő 31-33 nap. A 29. nap előtti fialás esetén vetélésről beszélünk, az éretlen magzatok általában halva születnek.
A róka rágcsálókkal, madarakkal, hüllőkkel, rovarokkal és különféle hullákkal táplálkozik. Amikor kisrókákat nevel, gyakran látogatja a baromfiudvarokat, és kárt tesz a mezeinyúl és fácánállományokban is, azonban a közhiedelemmel ellentétben nem a haszonállatok, de nem is a haszonos vadak képezik fő táplálékát.
Valóban igaz,hogy a nyusziknak kétféle ürülékük van. A lágyabb,fürtszerű ürülékből sok vitamint nyernek. Sok zöldség evése esetén előfordulhat,hogy nem fogyasztják el a lágyabb ürüléket. Ilyen esetben a széna adag megemelését javasolnám,illetve 1-1 napig a zöldségek kiiktatását. Gondolom a kondíciója egyébként rendben van és sokat mozog,vidám,van étvágya is. Táplálásnál alapból javasolni szoktam hetente 1-2 széna nap beiktatását. (egyébként ahogy eddig is szokta széna mindig legyen előtte)A széna rosttartalma kitisztítja a nyuszi bélrendszerét,emellett így az ideális súly is beállítható. A megfelelő széna színe zöldes és nem tartalmaz szúrós részeket.
A leírtak alapján majdnem biztos, hogy a kiskutyáknak vírusos fertőző betegsége van. Ebben az életkorban a legfogékonyabbak erre, ha nincsenek megfelelően beoltva, szinte törvényszerű, hogy elkapják valamelyiket. Arról azonban, hogy konkrétan miről van szó, csak az alapos vizsgálatuk után lehetne nyilatkozni. Tudni kell azonban, hogy az ilyen betegségek pár óra alatt is jelentős állapot romlással járnak, és ha nem viszi el őket még ma (vasárnap) állatorvoshoz, lehet, hogy holnap már késő lesz! Házilagos próbálkozásoknak nem sok értelme van, ide orvos kell!
Számtalan dologtól függ, hogy mikor, miért, milyen patkót teszünk a lóra, illetve teszünk e rá egyáltalán. Alapvetően a patkó fő feladata a pata, illetve a pata hordozószélének védelme. Természetesen más okok is szerepet játszhatnak a patkolásban, pl. gyógypatkolás, vagy a ló mozgásának javítása, stabilabb talajfogás, stb. A patkó szükségessége többek között függ a ló használati módjától, a ló és patája tulajdonságaitól, a talajtól illetve más tényezőktől. Két példa: egy városban használatos rendőrló elképzelhetetlen megfelelő patkó nélkül, viszont egy csak legelőn tartott, jó patájú, pihenésben lévő, kiscsikóját nevelő kanca viszont éppen patkóban nehezen elképzelhető. Természetesen számtalan variáció léteztik még, néhány sorban kifejteni, hogy mikor mennyire fontos a patkolás, lehetetlen, egész könyveket írtak erről. Ennek eldöntésére a konkrét körülmények és a ló patájának beható ismeretében az a kovács hívatott, aki egyébként is körmöli a lovat, javasolom, hogy vele konzultálva hozzanak konkrét döntést, ha kell, esetleg állatorvos, vagy adott esetben az edző bevonásával.
Amíg meg nem kapta az összes kölyökkori oltását, addig ne engedd, hogy más kutyákkal találkozzon, érintkezzen. Ne hagyd, hogy "vaduljon", harapjon, erről még most, kölyökkorában le kell szoktatni. Amikor vadulni kezd, határozottan szólj rá, hogy "nem szabad!" és olyankor ne játssz vele, tégy úgy, mintha ott se lenne, ne törődj vele. Abban a pillanatban, amikor abbahagyja a vadulást, dícsérd meg és újra sétálj, játssz vele! Bővebben az alábbi cikkeinkben olvashatsz a kiskutyák neveléséről.
A hasmenésnek sokféle oka lehet, ebben így nehéz eligazodni, látni s vizsgálni kellene a macskát. Az étvágytalanság és a levertség bizonyára ennek következménye, csakúgy, mint a fenekéből kilógó valami. Sürgősen forduljon állatorvoshoz!