3786. A réti sasok vannak a legtöbben
Idén is összeírják a Magyarországon telelő sasokat és más ragadozómadarakat, különös figyelmet fordítva a 2012-es év madarára, az egerészölyvre.
Idén is összeírják a Magyarországon telelő sasokat és más ragadozómadarakat, különös figyelmet fordítva a 2012-es év madarára, az egerészölyvre.
Hetente átlagosan háromszor kapnak hajba családtagok kutyájuk miatt Nagy-Britanniában - legalábbis ezt mutatja egy brit ölebbiztosító felmérése.
A kibővített és átdolgozott elméleti tananyagokkal, a gyakorlati foglalkozások rugalmas helyszín- és időpontok választásának lehetőségeivel indulnak a 4TAPPANCS képzési és oktatási programjai.
Emberre támadott az eb. Évente több kutyatámadásról számolnak be a hírek. Hogy mit tegyünk ilyenkor arról számos okfejtés készült. Nézzünk kicsit a lélektani hátteret is.
"Mancus, mondd, melyiket szeretnéd jobban? A robot-mozgó-szőrös kutyát (reklámból, valami szembi, vagy hogyan is hívják), vagy egy élő nyulacskát?" A válasz egyértelmű volt.
A régimódi, idejétmúlt, népszokáson alapuló, téves módszerek csak tovább rontották a helyzetet. (Majd, ha lesz gyereke, próbálja ki azon is a pelenka helyett az orrát az ürülékbe nyomni ! … látni fogja az eredményt !) A probléma, - részben, - dominancia, tehát jelölés is lehet, tehát mielőbbi ivartalanítást javaslok. A szobatisztasági problémával kapcsolatos írásom és a nevelési szabályokat elküldöm Önnek e-mail.
Kedves Gazdi! Ilyen pici cicáknál hamar súlyos állapotot idézhet elő egy hasmenés: könnyen legyengülhetnek, kiszáradhatnak. Mindenképpen javaslom, hogy vigye el őket mielőbb állatorvoshoz. Az árakról abban a rendelőben érdeklődjön, ahová szeretné vinni a piciket, hiszen az árak elég nagy szórást mutatnak más és más rendelőben. Amíg eljut az orvoshoz, javaslom, adjanak neki péppé összetört csirkenyakat ragacsosra főzött rizzsel összekeverve (2/3 rész pépes nyak+1/3 rész főtt rizs). Ez már nagyon sokaknak segített!
Üdvözlöm! Ez általában akkor szokott előjönni, ha nincsen rendszeresen tisztítva a víz! Ürülék, étel maradék szokott ilyet okozni, én 2-3 naponta szoktam vizet cserélni! A szürő önmagában kevés.
Az étvágytalanság, elesettség, levertség számos betegség tünete lehet. Az emésztőszervi megbetegedéseken kívül vírusos betegségek esetében is jelentkezhet ilyen. Elengedhetetlen egy alapos állatorvosi vizsgálat, és egy részletes körelőzmény annak érdekében, hogy közelebb kerülhessünk a valódi okhoz. El kellene vinni a kutyát állatorvoshoz.
Kedves Gazdi! Ilyen tünetek bizony előfordulhatnak a védőoltás beadása után, de egy-két napon belül nyomtalanul eltűnnek. Ha mégsem szűnnének a tünetek, akkor mindenképpen javaslom, hogy vigye vissza a kutyust az állatorvoshoz, ahol kapta a védőoltást! Homeopátiás szerrel is segíthetünk a védőoltás utáni reakciók csillapításában. Ez a szer a Thuja C30, amit naponta egyszer kell beadni két-három napon át. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.