3801. Cinkegolyó alternatívák házilag - hogy csináld
Hogyan készíthetünk házilag etető golyót a madaraknak?
Hogyan készíthetünk házilag etető golyót a madaraknak?
Martin Scorsese elérte, hogy A leleményes Hugo című új filmjében szereplő dobermannt, Blackie-t is jelöljék Arany Nyakörvre.
Ez a műsor egyaránt szól kutyatenyésztőkhöz, hobbi kutyás gazdákhoz, de mindazokhoz, akik csak egy kellemes félórát szeretnének a tv előtt eltölteni. 2012-től új sorozatokkal a képernyőn.
Mindenki más ízléssel rendelkezik, így mindenki másfajta kutyusra is vágyik. Most azoknak kedveskedünk, akik nem feltétlenül azért szeretnének kutyát, hogy szaladgáljanak velük a parkban, inkább egy kedves háziállatot szeretnének. Jönnek a leglustább kutyák, akiknek persze azért van mozgásigényük is.
Házikoszt, prémium tápok, emberi fogyasztásra alkalmatlan élelmiszeripari melléktermékek... melyek a legmegfelelőbb táplálékok ebünk számára? A válasz bizony nem is olyan egyszerű, hiszen ahány állatorvos, bizony annyi válasz született e kérdéskörben az évek során!
Egy alapos állatorvosi vizsgálat biztosan nem árt meg! Ezzel együtt, a kullancsok által terjesztett fertőző betegségekközül a babéziózis már kijött volna. A másik betegség, a Lyme-kór viszont hónapok múlva okoz inkább észrevehető tüneteket. Egy injekció van, amit kérhet állatorvosától, hogy biztosan ne betegedjen meg babesiosisban a kiskutya. Kb. 2 hétig védi is a betegségtől, ha újabb fertőzött kullanccsal találkozna ez időszakban. Védőoltásként rendszeresen adni emiatt a rövid hatásidő miatt nincs értelme. Nagyon csíp, hányingert okoz, és esetenként duzzanat keletkezik a bőr alatt a beadás helyén.A betegség ellen azonban nagyon jó készítmény. A másik kullancs által terjesztett betegség a Lyme borreliosis. Ez ellen utólag már nem adható oltás, csak megelőzésre lehet kérni a vakcinázást.
Annak ellenére, hogy 10-12 hónapos kor előtt nem ajánlott párba állítani a hullámospapagájt, 8 hónapos kora körül már ivarképessé válik. Ha nincs egyéb "tünet", akkor a madárka a költési idény közeledtét jelzi a magok visszaöklendezésével.
Kedves Kérdező! Rossz hírem van, sajnos: a képen látható madárka gyönyörű kisfiú. Legalábbis erre vall az orrocskáján látható lilás árnyalat, ami az első képen nagyon jól kivehető. De azért szeresse - még ha tojáskákat nem is fog tojni soha! :-(( Üdvözlettel: Bukuli Ágnes - BABAGÁJ-BLOG
Kedves Janóka ! Miért akarja Ön megakadályozni, hogy hulljon a madárkájának a tolla? Nem írja, hogy milyen papagáj - de ha netán hullámos, akkor az teljesen normális dolog, hogy gyakorlatilag egész évben vedlik, hol jobban, hol kevésbé. Szerencsés esetben egyáltalán - de ez általában nem tart túl sokáig. Bizony, a hullámos gazfickók elengedhetetlen tartozéka a porszívó. :-)) Ha netán nem erről van szó, hanem a madár esetleg kopaszodik, akkor feltétlenül keressen fel vele madárspecialista állatorvost (egzotikus állatok szakorvosa) . Üdvözlettel: Bukuli Ágnes - BABAGÁJ-BLOG
NE akarja a 6-7 hetes kutyát a kinti létre szoktatni ! Majd szoktassa a 2-4 hónapos kutyát ! 8 hetes kortól, - az időarányos oltások meglétével, - normál higénikus és tiszta környezetben nyugodtan elkezdheti az első lépéseket a sátáltatás, szobatisztaságra szoktatás területén.