3821. A fehér gólyák hamarosan hazatérnek
A madarak naponta tíz órát repülnek, és összesen 10.000 kilométer vár minden gólyára, amit Afrikától Magyarországig kell megtenniük.
A madarak naponta tíz órát repülnek, és összesen 10.000 kilométer vár minden gólyára, amit Afrikától Magyarországig kell megtenniük.
Mekkora áramütést tud okozni a villamos angolna? Melyik a világ leglassabban növekedő állata? Létezik olyan madár, amelyik a levegőben alszik?Összegyűjtöttünk pár hasonló és mindenkit érdeklő kérdést az állatok világából. Érdekelnek a válaszok? Akkor olvass tovább!
Bebe és Tornóczky Anita az Országos Állatvédőrség Alapítvánnyal együtt kampányolt a felelős állattartásért a FEHOVA kiállításon. A Back II Black énekese olyannyira összebarátkozott a szervezet által pártfogolt mentett állatokkal, hogy egyikükkel még a kutyaiskolások bemutatóját is végignézte.
2012. január 20 - február 20. között egy újabb nyereményjáték futott a Facebook oldalunkon "Farsangi jelmezes fotójáték!" címmel. Megvan a szerencsés nyertes! Nézzétek meg, kié lett a KOTI pulcsi!
Az elmúlt években drasztikusan megnőtt a védett és fokozottan védett madarakkal kapcsolatos bűncselekmények száma Európában. A mediterrán országok mellett Magyarország is az elsők között szerepel a problémás országok sorában, főként a közelmúltban elszaporodott madármérgezéses esetek miatt.
Kedves Gazdi! Ez így nem igazán fog működni. A homeopátiás szerek bevételének általános módja, hogy el kell szopogatni a golyócskákat, méghozzá úgy, hogy a bevétel előtt és után kb. 20-20 percig nem szabad sem enni, sem inni. DE: mivel egy kutya nem tudja elszopogatni, ezért egy kis mennyiségű (kb. 2-5ml) tiszta vízben (!) fel kell oldani a golyócskákat, és ezt az oldatot kell bejuttatni a szájába. Ügyelni kell még arra is, hogy sem az oldás, sem a beadás során ne használjunk fém eszközöket! A Mercurius solubilis akkor jó, ha ténylegesen olyan tünetei vannak a kutyusnak, amiket ez a szer "lefed". Influenzánál még nagyon jó lehet az Oscillococcinum is. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Bár az ilyesmit látatlanban nehéz megítélni, és igazából akkor lehetne véleményt mondani, ha ott állnék a kutya mellett, de azért sejtem miről lehet szó. (Az én kutyám is csinálja néha.) Ez a légzési görcs olyasmi, mint a csuklás. Kiugrik a légzés a ritmusából. Pár másodpercre (4-5 mp) be kell fogni mindkét orrlyukát és a száját is, hogy egyáltalán ne tudjon levegőt venni! Erre elmúlik. Jelentősége nincs, ill. legfeljebb annyi, mint a csuklásnak.
Szia! A nyusziknál és az állatok többségénél nincs meg a családi viszony. Egy idő után elzavarják az utódokat.:( A természetben a nyuszik családokban élnek, ahol egy anya a főnök. :-) Ez a családfő. Ő lakik a legjobb és legbiztonságosabb helyen az üregben stb. A bakok is a családhoz tartoznak, de ők a territórium perifériáján. Védik a családot, és csak a párzáskor mennek az anyák közelébe. Az anyák verekszenek a természetben a rangsor miatt. Persze a bakok is az anyák miatt. A fiú tényleg nem szerencsés, mert bár külön ketrecben lenne, azért az ivarérés után előfordulhat, hogy fröcskölne és az nagyon kellemetlen. A lakásban tartott nyuszik a háziasítás folytán már nagyon sokat változtak. Ha sokat foglalkozunk magányos nyuszinkkal, tényleg jól elvan egyedül is. Ha azonban sokat van a nyuszi a lakásban egyedül, vagy csak esténként kényeztetik, szeretgetik, én akkor ajánlanám mellé a társat. Ha napközben külön ketrecben is tartózkodnak, akkor is kialakul köztük a kommunikáció. :-) Ha lányt veszel, akkor is kell neki külön ketrec mindenképpen, kell a magán szféra. A két ketrecet teheted egymás mellé, mert ők így is tudnak kommunikálni. Azért arra próbálj időt szakítani, hogy naponta azért tudjanak szaladgálni egyet. Anyákat nagyon könnyű együtt tartani. A fontos az odafigyelés, főleg az elején, mikor megjön az új jövevény. Hallgatólagosan, és minden verekedés ellenére, a régi, amelyik nyuszi már nálunk van, ő lesz a "családfő". Tehát ő az alfa nőstény, mondhatjuk így is. Ha bekerül az új nyuszi, erre nekünk is ügyelnünk kell, vagyis jó, ha külön ketrecben tartjuk őket, mert kell a magánszféra. Viszont nem kell nekik külön szoba, jól el lesznek egymás mellett is. Különösen arra figyeljünk, hogy a régi nyuszit ne "mellőzük". Ha tehetjük, először hagyjuk a ketrecben és engedjük, hogy a régi nyuszó a ketrecen kívülről megszaglássza. Majd vegyük a kezünkbe az új nyuszit, és ott ismerkedjen vele a régi. A rangsor betartása nekünk azt jelenti, ha pl. enni adunk majd nekik, akkor a régi nyuszinak adjunk először, őt engedjük ki először, ő kapja az első és az utolsó simit a nap folyamán. Ez akkor fontos, ha egy légtérben vannak. Így nem lesz gond, lehet, hogy megkergetik egymást, hisz nekik is le kell játszani a partit, de verekedni nem fognak, főleg hogy még nem ivarérettek. Így nagyon könnyű lesz összeszokniuk. Kis odafigyeléssel, könnyen összeszoktathatod őket.:) Szép Napot Gabi
Százalékot nem tudok mondani, de nagyon kis számban jelentkezik ez a probléma, és kezelésére van gyógyszeres megoldás. Az ivartalanításnak sokkal több az előnye ezzel a kis rizikóval szemben.
Lehetséges, miért nincs még ivartalanítva?