3876. Hogyan emészt a nyúl?
Ha nem vagyunk kellően figyelmesek és körültekintőek, bizonyos anyagokkal a nyúl pusztulását is okozhatjuk. De mitől olyan különleges a nyúl emésztése? És hogyan tudjuk megfelelően táplálni kedvencünket?
Ha nem vagyunk kellően figyelmesek és körültekintőek, bizonyos anyagokkal a nyúl pusztulását is okozhatjuk. De mitől olyan különleges a nyúl emésztése? És hogyan tudjuk megfelelően táplálni kedvencünket?
Szagjelek, testbeszéd, hangok - így értheted meg a nyuladat!
A húsvéti időszakban egyre többen próbálnak hozzájutni „szezonális” élő állatokhoz (nyuszi, csibe, kacsa), hogy gyermekeiknek ezzel okozzanak örömet. De tegyük vagy ne tegyük?
Szép, tavaszias nap volt, amikor a kiscsibe szétroppantotta a tojás héját, és kitámolygott a szabadba. A nagy tér, a fény szokatlan volt neki, de ösztönösen talpra állt, és elindult az ismeretlen világba...
Március utolsó két hétvégéjén sikeresen lezajlott a Lelenc Kutyamentő Egyesület projektje, amellyel árva gyerekek számára szereztek felejthetetlen hétvégét a szervezők. Az ,,Állatokkal az emberekért” program megvalósulását a népszerű műsorvezető, Istenes Bence is támogatta.
Kedves György József! A leírása alapján biztosan ki tudom zárni, hogy a hidegről melegbe érve izomgörcsöt kaphatott a kutyusa, mert az nem okoz összeesést és rángógörcsöket. Vannak olyan epilepsziás rohamtípusok, amelyek nagyon rövid ideig tartanak, és a roham végeztével semmilyen más egyéb tünet nem jelentkezik, vagyis nagyon gyorsan képes regenerálódni a rohamzajlást követően az agy. Mivel rendkívül szegényes a tünettan, amit leírt, így nem tudom behatárolni a roham típusát (több százféle rohamtípus létezik), valamint azt sem tudom, hogy mennyi idős a kutyus, és hogy volt-e már az életében bármikor hasonló jellegű epizód. Talán segítséget tud nyújtani a honlapomon lévő videótár (www.kutyaepilepszia.hu) megnézése. Ha ismerős rohamtünetet lát valamelyik videón, akkor az azonnali epileptológiai kivizsgálás és tartós gyógyszerbeállítás szükséges. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
Legtöbbször akkor viselkednek így a kutyák, ha tele van a bűzmirigyük. Ebből akár komolyabb probléma is származhat, ezért minél hamarabb ellenőriztetni kell az állatorvosukkal.
Nem túl jó minőségű a kép, de talán Pappilon vagy Phalene, bár nem vagyok biztos benne, hogy teljesen fajtatiszta a kutyus. papillon phalene
Azonnal állatorvoshoz vinni! Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát!
Kedves Gazdi! Valóban a legvalószínűbb az autoimmun eredet, de a citológiai vizsgálat nélkül ez ránézésre nem állapítható meg pontosan. Mintát kell küldeni kórszövettani laborba. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc