3876. Hogyan emészt a nyúl?
Ha nem vagyunk kellően figyelmesek és körültekintőek, bizonyos anyagokkal a nyúl pusztulását is okozhatjuk. De mitől olyan különleges a nyúl emésztése? És hogyan tudjuk megfelelően táplálni kedvencünket?
Ha nem vagyunk kellően figyelmesek és körültekintőek, bizonyos anyagokkal a nyúl pusztulását is okozhatjuk. De mitől olyan különleges a nyúl emésztése? És hogyan tudjuk megfelelően táplálni kedvencünket?
Szagjelek, testbeszéd, hangok - így értheted meg a nyuladat!
A húsvéti időszakban egyre többen próbálnak hozzájutni „szezonális” élő állatokhoz (nyuszi, csibe, kacsa), hogy gyermekeiknek ezzel okozzanak örömet. De tegyük vagy ne tegyük?
Szép, tavaszias nap volt, amikor a kiscsibe szétroppantotta a tojás héját, és kitámolygott a szabadba. A nagy tér, a fény szokatlan volt neki, de ösztönösen talpra állt, és elindult az ismeretlen világba...
Március utolsó két hétvégéjén sikeresen lezajlott a Lelenc Kutyamentő Egyesület projektje, amellyel árva gyerekek számára szereztek felejthetetlen hétvégét a szervezők. Az ,,Állatokkal az emberekért” program megvalósulását a népszerű műsorvezető, Istenes Bence is támogatta.
A teknősöknél az étvágytalanság általában betegség jele, amely sok esetben aluszékonysággal (bágyadtsággal) párosul. Mindenképpen javasolt szakemberrel (állatorvossal) felvenni a kapcsolatot, aki a fizikális vizsgálat és a kórelőzményi adatok tükrében diagnosztizálni tudja az esetleges elváltozásokat, kórképeket. A megfelelő kondícióban lévő állatok a külső hőmérséklet kedvező vagy kedvezőtlen irányú változásait érzékelni tudják, így a külső hőmérséklet csökkenésére aktivitásuk és így anyagcseréjük intenzitásának lassulása következik be. A teknőstartás sarkalatos pontja egyébként a teleltetés, amely a megfelelő szaporodási ciklus beindítását célozza. Ezzel kapcsolatban azt kell ismerni, hogy azok az egyedek jutnak csak a téli nyugalmi periódusba, amelyek elegendő zsírszövet-tartalékkal rendelkeznek, külső és belső élősködőktől mentesek és megfelelően előkészítették őket erre a fázisra. A teknősök EKG-vizsgálatával lehet eldönteni azt, hogy a kérdéses egyed elpusztult vagy csak a téli nyugalmi periódus állapotában van.
Úgy tudom, a vedlések alkalmával kinő az elvesztett láb. A hőmérséklettel kapcsolatban tudni kellene pontosan, hogy milyen rákfajról van szó és ez milyen körülményeket kedvel. Ezt az állatkereskedésben - jobb esetben - meg tudják mondani.
Biztonságosabb külön tenni őket, mert ha zavarja az anyát a másik nőstény, akkor akár a kicsiket is bánthatja (kannibalizmus!) és talán a másik nőstény is agresszív lehet velük szemben.
Sajnos nem tudom megmondani, lesz-e baja, mert ez függ a megevett mennyiségtől is. A növény egyébként mérgezőnek számít.
Epilepsziának tűnik. Állatorvoshoz kell menni vele, hogy elkezdhessék a megfelelő gyógyszeres kezelést. És sajnos az epilepsziának súlyos következménye is lehet!