3876. Hogyan emészt a nyúl?
Ha nem vagyunk kellően figyelmesek és körültekintőek, bizonyos anyagokkal a nyúl pusztulását is okozhatjuk. De mitől olyan különleges a nyúl emésztése? És hogyan tudjuk megfelelően táplálni kedvencünket?
Ha nem vagyunk kellően figyelmesek és körültekintőek, bizonyos anyagokkal a nyúl pusztulását is okozhatjuk. De mitől olyan különleges a nyúl emésztése? És hogyan tudjuk megfelelően táplálni kedvencünket?
Szagjelek, testbeszéd, hangok - így értheted meg a nyuladat!
A húsvéti időszakban egyre többen próbálnak hozzájutni „szezonális” élő állatokhoz (nyuszi, csibe, kacsa), hogy gyermekeiknek ezzel okozzanak örömet. De tegyük vagy ne tegyük?
Szép, tavaszias nap volt, amikor a kiscsibe szétroppantotta a tojás héját, és kitámolygott a szabadba. A nagy tér, a fény szokatlan volt neki, de ösztönösen talpra állt, és elindult az ismeretlen világba...
Március utolsó két hétvégéjén sikeresen lezajlott a Lelenc Kutyamentő Egyesület projektje, amellyel árva gyerekek számára szereztek felejthetetlen hétvégét a szervezők. Az ,,Állatokkal az emberekért” program megvalósulását a népszerű műsorvezető, Istenes Bence is támogatta.
A vizelet elszíneződését okozhatja a takarmány színe, de lehet fertőzéses eredetű is. Vizeletet kellene gyűjteni az állattól, és bevinni egy állatorvosi rendelőbe, ott különböző vizsgálati módszerrel meg tudják különböztetni a két kórképet egymástól.
A pelék nálunk valóban védettek, ezért is nehezebb a döntés. Visszavadításuk nagyon nehéz, és a következmények is kétesek. Ami a legjobb megoldásnak tűnik az az, ha felveszi a kapcsolatot a helyi állatkerttel vagy vadasparkkal, ők tudnak segíteni vagy befogadni. Ha nem sikerül, akkor írjon és én találok helyet a kicsiknek.
Az ivartalanítás után várni kell még egészen a seb gyógyulásáig, ami két hét, és utána már összeengedhető a két állat. Valószínűleg a párzási viselkedés megmarad.
A kisnyuszik naponta egyszer esznek, mégpedig a reggeli órákban. A nyúltej igen zsíros, ezért tejpótlónak a kecsketej felel meg, de ezzel való etetés esetén sem garantált a sikeres felnevelés. Figyelni kell, hogy nehogy felfúvódjanak a kicsik, illetve, hogy megfelelő hőmérsékleten, 30 fokon legyenek tartva.
Valóban elképzelhető, hogy harapás vagy karmolás eredményeként alakult ki tályog, de egy begyulladt fog is okozhat hasonló tüneteket. Mindkét esetben segítség nélkül az állat állapota romlani fog, súlyosbodhat, ezért javasolnám, hogy mutassák meg állatorvosnak a cicát.