3876. Hogyan emészt a nyúl?
Ha nem vagyunk kellően figyelmesek és körültekintőek, bizonyos anyagokkal a nyúl pusztulását is okozhatjuk. De mitől olyan különleges a nyúl emésztése? És hogyan tudjuk megfelelően táplálni kedvencünket?
Ha nem vagyunk kellően figyelmesek és körültekintőek, bizonyos anyagokkal a nyúl pusztulását is okozhatjuk. De mitől olyan különleges a nyúl emésztése? És hogyan tudjuk megfelelően táplálni kedvencünket?
Szagjelek, testbeszéd, hangok - így értheted meg a nyuladat!
A húsvéti időszakban egyre többen próbálnak hozzájutni „szezonális” élő állatokhoz (nyuszi, csibe, kacsa), hogy gyermekeiknek ezzel okozzanak örömet. De tegyük vagy ne tegyük?
Szép, tavaszias nap volt, amikor a kiscsibe szétroppantotta a tojás héját, és kitámolygott a szabadba. A nagy tér, a fény szokatlan volt neki, de ösztönösen talpra állt, és elindult az ismeretlen világba...
Március utolsó két hétvégéjén sikeresen lezajlott a Lelenc Kutyamentő Egyesület projektje, amellyel árva gyerekek számára szereztek felejthetetlen hétvégét a szervezők. Az ,,Állatokkal az emberekért” program megvalósulását a népszerű műsorvezető, Istenes Bence is támogatta.
Miután fiatal kutyáról van szó, nem lenne helyes itt találgatni, mindenképpen az lenne a jó, ha mielőbb megmutatná állatorvosnak!
Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak.Elképzelhető,hogy bőrdaganatról van szó,de a bágyadtság miatt egy általános kivizsgálásra is szükség lenne.
Kalcium-tablettát vásárolj kutyádnak, nagyobb állateledel-boltokban biztosan megtalálod, a vitaminoknál keresd! Üdvözlettel: Háziállat Magazin
Az igaz, hogy ebben az életkorban a hasmenéssel járó problémákat nem szabad elbagatelizálni, mert annak akár súlyos következményei lehetnek, de azért nem kell minden hasmenéses baj esetén azonnal a legrosszabbra gondolni. A vírusos fertőzések esélye ilyenkor nagy, de egy egyszerű gyomorrontás is okozhat ilyesmit. A kiskutyák új gazdihoz kerülésekor egyébként is szükség van 2-3 napra az alkalmazkodáshoz. Ha a kiskutya a hasmenést leszámítva egyébként élénken viselkedik, és hajlandó enni is (valamnt nem hány), akkor ezt valami diétával lehetne a legkönnyebben helyrehozni. Javaslom, adjanak neki péppé összetört csirkenyakat ragacsosra főzött rizzsel összekeverve (2/3 rész pépes nyak+1/3 rész főtt rizs). Ez már nagyon sokaknak segített!
Kevés mennyiségű csipa és tüsszögés még nem a világ vége, de ha ez sűrűbben fordul elő,akkor mindenképp vigye orvoshoz,mert komolyabb problémák bevezető jele lehet. A wc-re szoktatást ecet segítségével lehet megpróbálni. Ha az alomtálcán kívül pisil a nyuszi, azt rögtön fel kell takarítani,illetve a pisis almot a wc-be lapátolni. A feltakarítás után az adott helyet ecettel is át kell törölni,hogy ne érezze máshol a vizelet szagát,mint a wc-n. Nálam ez ecet szaga vált be,amit nem igazán kedvelnek, de ezzel nehéz leszoktatni a rágásról. A megoldás inkább ,az ha valami mással le tudja foglalni magát. pl.: wc papír karton gurigája betöltheti ezt a funkciót.