3876. Hogyan emészt a nyúl?
Ha nem vagyunk kellően figyelmesek és körültekintőek, bizonyos anyagokkal a nyúl pusztulását is okozhatjuk. De mitől olyan különleges a nyúl emésztése? És hogyan tudjuk megfelelően táplálni kedvencünket?
Ha nem vagyunk kellően figyelmesek és körültekintőek, bizonyos anyagokkal a nyúl pusztulását is okozhatjuk. De mitől olyan különleges a nyúl emésztése? És hogyan tudjuk megfelelően táplálni kedvencünket?
Szagjelek, testbeszéd, hangok - így értheted meg a nyuladat!
A húsvéti időszakban egyre többen próbálnak hozzájutni „szezonális” élő állatokhoz (nyuszi, csibe, kacsa), hogy gyermekeiknek ezzel okozzanak örömet. De tegyük vagy ne tegyük?
Szép, tavaszias nap volt, amikor a kiscsibe szétroppantotta a tojás héját, és kitámolygott a szabadba. A nagy tér, a fény szokatlan volt neki, de ösztönösen talpra állt, és elindult az ismeretlen világba...
Március utolsó két hétvégéjén sikeresen lezajlott a Lelenc Kutyamentő Egyesület projektje, amellyel árva gyerekek számára szereztek felejthetetlen hétvégét a szervezők. Az ,,Állatokkal az emberekért” program megvalósulását a népszerű műsorvezető, Istenes Bence is támogatta.
A kisállat jól viselné a költözést, csak a régi tárgyai, amelyeket felsorolt, maradjanak meg az új helyén. Ha további tanácsainkra lenne kíváncsi a tartással kapcsolatban, kérem keresse fel honlapunkat: www.allatpatika.hu
Igen, az ivaréretté válás okozza a macskáknál azt a jelenséget amit Ön leírt. A visszatérés esélyét leginkább két tényező befolyásolja: • baleset • másik élelemforrás
Kedves Állatbarát! Lehet felnőtt macskaeledelt adni a kisállatnak. Ha rosszul volt, valószínű, hogy a konzerv minőségében van a hiba. Későbbiekben érdemes kipróbálni másik, jobb összetételű ételt.
Hát, a felpuffadt hasnak nem sok köze lehet a mandulákhoz..... Sajnos azonban szinte semmit nem tudni a kutyájáról, ami fontos lenne a kérdés megválaszolásához. Nem tudni mennyi idős, kan-e vagy szuka, milyen fajta, stb, stb.... Egyetlen egy dolgot tudok csak javasolni: keressen olyan állatorvost, aki ALAPOSAN hajlandó megvizsgálni. Minél előbb, mielőtt késő lenne!
A darakór kezelésénél nagyon fontos tudni, hogy parazitával van dolgunk, melyek csak kifejlett állapotban tartózkodnak a halakon, azokról leválva a vízben/tereptárgyakon osztódnak, majd a kikelő paraziták halak után kutatnak. Amennyiben nem találnak halakat önmaguktól elpusztulnak, azonban csak ebben az állapotukban hat rájuk a gyógyszeres kezelés, a halon levő és osztódó stádiumban lévő parazitákra nem! Emiatt nagyon fontos, hogy a kezelés a tartóakváriumban történjen valamint elég hosszú ideig tartson (ennek meggyorsítására fontos a hómérséklet emelése!) , különben a halak visszafertőződhetnek - ahogy az ebben az esetben is megtörtént sajnos.