3876. Hogyan emészt a nyúl?
Ha nem vagyunk kellően figyelmesek és körültekintőek, bizonyos anyagokkal a nyúl pusztulását is okozhatjuk. De mitől olyan különleges a nyúl emésztése? És hogyan tudjuk megfelelően táplálni kedvencünket?
Ha nem vagyunk kellően figyelmesek és körültekintőek, bizonyos anyagokkal a nyúl pusztulását is okozhatjuk. De mitől olyan különleges a nyúl emésztése? És hogyan tudjuk megfelelően táplálni kedvencünket?
Szagjelek, testbeszéd, hangok - így értheted meg a nyuladat!
A húsvéti időszakban egyre többen próbálnak hozzájutni „szezonális” élő állatokhoz (nyuszi, csibe, kacsa), hogy gyermekeiknek ezzel okozzanak örömet. De tegyük vagy ne tegyük?
Szép, tavaszias nap volt, amikor a kiscsibe szétroppantotta a tojás héját, és kitámolygott a szabadba. A nagy tér, a fény szokatlan volt neki, de ösztönösen talpra állt, és elindult az ismeretlen világba...
Március utolsó két hétvégéjén sikeresen lezajlott a Lelenc Kutyamentő Egyesület projektje, amellyel árva gyerekek számára szereztek felejthetetlen hétvégét a szervezők. Az ,,Állatokkal az emberekért” program megvalósulását a népszerű műsorvezető, Istenes Bence is támogatta.
Az akitája vagy a bolha allergia, vagy a bűzmirigy allergia tüneteit mutatja, tipikus terülten rágja magát. Ha bolha allergia, akkor jó hogy lekezelték bolha ellen, a bolha már rég elment, de az allergiás bőrgyulladást otthagyta maga után. Ilyen klinikai kép mellett azonnal bűzmirigynyomás javasolt + a mirigyváladék ellenőrzése + allergia elleni injekció adása, valamint antibiotikumé is. A megfelelő kezelést követően a kutyának másnapra tünetmentesnek kell lennie.
Igen. Rendszeresen féregteleníteni, jobban odafigyelni rá, és visszavinni a következő kontrollvizsgálatra. Valamint a jövőben megelőzni a fertőzés okát.
Felnőtt ékszerteknősöket valóban nem jó naponta etetni. Teljességgel elegendő számukra a hetente egy-két alkalommal történő etetés. Fogságban tartott ékszerteknősök, a kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan, hamar megtanulnak kéregetni és ilyen etetési gyakorlat mellet hamar el fognak hízni (természetesen ezt jelentősen befolyásolja a felkínált táplálék mennyisége és minősége). A helyes etetési módszerhez tartozik még a számukra megfelelő eleség felkínálása. A szárított rák, szárított hal, stb. nem az. Az ékszerteknősök ragadozó állatok. Rendszeresen élő vagy fagyasztott kishalat, vízicsigákat, földigilisztát, esetenként különféle rovarokat kell felkínálni számukra. Idősebb korban rendszeresen fogyasztanak növényi eredetű eleséget is. Hozzávetőleges szabály, hogy egy étkezésre kb. annyi táplálék kell számukra, amennyit azonnal el is fogyasztanak. Ha már csak nyammognak rajta akkor el kell venni előlük. A különféle vitaminkészítmények közül olyat érdemes választani, amelyik kifejezetten hüllők számára készült és megfelelő, részletes használati utasítással van ellátva. A vitaminokat általában az eleségre vagy közvetlenül az állat szájába érdemes juttatni.
A teknőst el kell vinni állatorvoshoz, mert a szemcseppek, szemkenőcsök vényköteles készítmények. A kamilla túlságosan szárít, nem ajánlom. Néhány órára ki lehet venni a vízből, de tovább nem jó, ha szárazon van. A víz hőmérséklete 28 fok körüli legyen.
Vigye minél előbb állatorvoshoz, látatlanban nem lehet sok mindent megállapítani a leírtak alapján. Kérjen vérvizsgálatot, tenyésztést, allergiavizsgálatot, stb...