3876. Hogyan emészt a nyúl?
Ha nem vagyunk kellően figyelmesek és körültekintőek, bizonyos anyagokkal a nyúl pusztulását is okozhatjuk. De mitől olyan különleges a nyúl emésztése? És hogyan tudjuk megfelelően táplálni kedvencünket?
Ha nem vagyunk kellően figyelmesek és körültekintőek, bizonyos anyagokkal a nyúl pusztulását is okozhatjuk. De mitől olyan különleges a nyúl emésztése? És hogyan tudjuk megfelelően táplálni kedvencünket?
Szagjelek, testbeszéd, hangok - így értheted meg a nyuladat!
A húsvéti időszakban egyre többen próbálnak hozzájutni „szezonális” élő állatokhoz (nyuszi, csibe, kacsa), hogy gyermekeiknek ezzel okozzanak örömet. De tegyük vagy ne tegyük?
Szép, tavaszias nap volt, amikor a kiscsibe szétroppantotta a tojás héját, és kitámolygott a szabadba. A nagy tér, a fény szokatlan volt neki, de ösztönösen talpra állt, és elindult az ismeretlen világba...
Március utolsó két hétvégéjén sikeresen lezajlott a Lelenc Kutyamentő Egyesület projektje, amellyel árva gyerekek számára szereztek felejthetetlen hétvégét a szervezők. Az ,,Állatokkal az emberekért” program megvalósulását a népszerű műsorvezető, Istenes Bence is támogatta.
Rágcsálók esetében (de mondhatni, az összes állatnál) szinte minden betegség hasonló tünetekkel kezdődik (kedvetlen, étvágytalan, fénytelen a szőre). Ebből az következik, hogy csak akkor lehet közelebbit mondani azzal kapcsolatban, hogy mi baja lehet az állatnak, ha megvizsgálja egy állatorvos. Így kezelésére is sor kerülhet és esélyt kap a gyógyulásra.
Ha együtt tartják őket és az anya mind a kettő apával párzott 12 órán belül, akkor lehetséges.
Nem hinném, hogy bármi baja lenne! Egyszerűen ilyen, így viselkedik, ilyen rossz szokást vett fel. Elképzelhető, hogy valamiféle rossz élmény miatt próbál karmolással védekezni a simogatás ellen. Sok türelemmel és kedves bánásmóddal hosszú idő alatt meg lehet próbálni leszoktatni erről a viselkedésről.
Azonnal forduljon állatorvoshoz! (A balesetnek sok következménye lehet, mindenekelőtt pl. el is vérezhet a kutyája.)
1. A nyöszörgés ilyen fiatal korban még teljesen normális, idővel meg fog jönni az ugatós hangja is! Az ijedősség és félénkség is teljesen természetes. 2. Kb. 3-4 hónapos korig tényleg nem szabad sétáltatni, illetve egész pontosan addig, amíg nincsenek meg a megfelelő védőoltásai. Ennek részleteit az állatorvosával kell megbeszélnie. 3. A házi koszt is megfelel, főleg ha változatos az étrend. Kutyatáppal viszont jóval egyszerűbb etetni. 4. Érdemes beszerezni egy, a kutyák tartásáról szóló könyvet, ami nagy segítséget jelent egy kezdő kutyásnak.