3881. Szurikáta született a Szegedi Vadasparkban
Már a látogatók is megfigyelhetik a Szegedi Vadaspark szurikátacsapatának legifjabb tagját, amely a tavasz első napján, március elsején született.
Már a látogatók is megfigyelhetik a Szegedi Vadaspark szurikátacsapatának legifjabb tagját, amely a tavasz első napján, március elsején született.
Rövidesen balzsamfenyő-kivonat válthatja ki a luxusparfümök gyártásában a bálnák belében keletkező ámbrát kanadai tudósok kutatása alapján.
Véletlenül "félrekotlott" egy tyúk Nagy-Britanniában: kacsákat költött ki.
Negyven új kígyó-, gekkó- és egyéb gyíkfajt sikerült meghatároznia annak a nemzetközi kutatócsoportnak, amely egy magyar kutató vezetésével mintegy 250, Madagaszkár különböző részein élő hüllőfaj bizonyos génszakaszait hasonlította össze.
A kóbor macskának nincs gazdája? Ugyan már! Akár 16 év után is hazakeveredhet egy cica. Németországban megtörtént.
Nem szokták a keverék kutyákat tetoválni, de lehetséges.
Ha esetleg az oltás miatt fáj a lába, akkor az hamar elmúlik esetleg masszírozással sürgetni lehet a gyógyulást. Az is lehet viszont, hogy csak véletlen egybeesésről van szó és más okozza a sántaságot. Ennek kiderítéséhez viszont el kellene vinni állatorvoshoz.
Először a hányás okát kell kideríteni, ehhez valószínűleg laborra van szükség. Utána kell meghatározni, milyen szereket használjunk. Gyakran adunk kutyának humán gyógyszereket is, de ott a dózissal ügyelni kell. Tartósan pl. Rennie-t vagy Probiost adni nem javasolt, csak kúraszerűen.
A leírtak alapján nagyon valószínű, hogy valamiféle fájdalommal vagy rossz közérzettel járó betegsége van és emiatt jelentkezik nála ez a fokozott ingerlékenység! Ilyen esetekben minél hamarabb alapos kivizsgálásra van szükség, mert a tünetek súlyosbodhatnak.
Ez elég kevés információ, így pontos választ nem tudok adni! Általában azért pusztulnak el a rákok a vedlés után, mert levágják egyes testrészeiket.