3891. Új módszer a zsiráfok korának meghatározására
A hím zsiráfok kora meghatározható a szőrszínük alapján - derült ki több mint három évtized adatainak elemzéséből.
A hím zsiráfok kora meghatározható a szőrszínük alapján - derült ki több mint három évtized adatainak elemzéséből.
A tavalyi kezdeményezés sikerén felbuzdulva, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az idén is a lakosság döntésére bízza, hogy mi legyen a következő év madara.
Toxoplasmosis. Gyermekvállalás előtt, de gyakran csak a terhesség első heteiben tudatosodik a kismamák zömében, hogy a családban tartott állatok esetleg veszélyforrást jelenthetnek a kismamára.
A kutyák fertőző májgyulladása hasmenéssel, hányással, májgyulladással, sárgasággal, vérzésekkel együtt járó, vírus okozta betegség.
A tavak alapjának építőanyaga lehet fólia vagy előre gyártott, műanyag medence is. Mindkettővel szabálytalan formájú, természetes hatású tavakat lehet kialakítani.
Az énekes papagájok igen agresszív madarak, csak a saját fajtájából és ellenkező nemű párt javasolnék mellé. A nyár vége felé lesznek nálunk fiókák, a http://www.bonapartemadar.hu webcímen megtalálja elérhetőségünket.
Lehet szabadon, de egy homokos területet mindenképpen kell biztosítani neki, ahol elvégezheti a dolgát és természeteshez közeli környezetben érezheti magát. Szerintem érdemes egy nagy terráriumot berendezni a tekinek és abból időnként szabadon engedni. Ilyenkor viszont mindig figyelni kell, nehogy baleset (rálépés, leesés, kutyaharapás) érje!
Enyhén langyos vízben, bárminemű tisztító szer nélkül egy egyszerű kefével megoldható a probléma.
Ez macskáknál így természetes. Normálisan nem látszódik szinte semmi. De ettől még tökéletesen párzóképes a cica, éppen ezért 10 hónaposan már itt az ideje az ivartalanításnak, mielőtt összeszed valami fertőző betegséget (ha kijárós)!
Valószínű, hogy valamilyen fertőzés, betegség vagy fertőzött takarmány okozza a problémát. A híg széklet több mindenből adódhat, a szín, állag, szag minden betegségnél más és más jellegű. Kérem, írja le részletesen, hogy milyen a madár ürüléke, úgy többet tudnék segíteni. Ha a madár állapota romlik, forduljon állatorvoshoz. (Dr. Beregi Attila, tel.: 06-20-954-9743. Hivatkozzon rám nyugodtan!)